Asi Nehri su sümbülüyle kaplandı

1
13
asi 2
asi 2

Lübnan’dan başlayan, Suriye sınırını aşarak Türkiye’ye ulaşan ve ters akmasıyla bilinen Asi Nehri, son günlerde adından çok üzerini kaplayan su sümbülleri ile konuşuluyor

Kış aylarında oluşan olumsuz hava koşullarıyla birlikte her sene Suriye taraflarından Hatay’a doğru geldiği tahmin edilen su sümbülleri, bu yıl sayısındaki artış ile görenleri şaşırtan bir görüntüye neden oldu.

Giderek artış gösteren su sümbüllerini temizlemek için Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri dört koldan çalışmalarını sürdürüyor.

Asi Nehri su sümbülüyle kaplandı Asi Nehri su sümbülüyle kaplandı

1 YORUM

  1. Su sümbülü bir çok ülkede başa dert! Avrupada 2016 yılından beri su sümbülünün satılması, ekilmesi, taşınması yasaklanmıştır. Manzara her ne kadar güzel olsa da Asi nehrinin su sümbüllerinden temizlenmesi lazım çünkü bu bitki sudaki oksijeni ve su miktarını azaltarak diğer canlıların yaşam alanını tamamen istila ediyor ve ölmelerine yol açıyor.

    Zararlı kimyasal madde kullanmadan bunları temizlemek o kadar zor değil bence. Belediye kilosuna örneğin 25 kuruş öderse bir çok kişi bu sümbülleri koparır ve belediyeye satar. Belediye de bunu kurutup gübre yaparak yeşil alanlara gübre sağlamış olur!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × 1 =