Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu; İste Kavşağı, “Artık Can Alamayacak”

Belen’de bulunan İskenderun Teknik Üniversitesi’ne bağlı Meslek Yüksek Okulu’nun üst geçit sorunu, Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu’nun bürokratik engelleri aşmasıyla çözüme kavuşturuluyor. TOKİ kavşağı olarak da bilinen yol üzerinde üst geçit çalışmaları geçen ay başlamış ve vatandaşların derin bir nefes almasına sebep olmuştu. Hem üniversite öğrencilerinin hem de TOKİ konutlarında yaşayan vatandaşlar için büyük kolaylık oluşturacak üst geçit çalışmalarını inceleyip kurulum yapan çalışanlardan bilgi alan Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu konu hakkında açıklamada bulundu;
Başkan VURUCU yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.
“Kentimizin hem güvenliği hem de görselliği açısından yürüttüğümüz çalışmalarımız içinde bulunan üst geçitlerin sayısı her geçen artıyor. Bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin istekleri doğrultusunda üst geçit yapma girişimlerimiz sonuç vermiş ve çalışmalara da vakit kaybetmeden başlamıştık. Şimdi de yavaş yavaş sona geliyoruz. Trafiğin hızlı akışıyla birlikte yaşanan olumsuz durumların önüne geçmek adına başlattığımız bu çalışmamızla birlikte, yakın zamanda da çözüme kavuşacağının müjdesini vermek isterim. Bildiğiniz üzere bu kavşakta öncesinde yaşanan üzücü olaylar hepimizi üzmüştü. Artık bu gibi sıkıntıların yaşanmayacağını umut ediyoruz. Buradan Karayolları Genel Müdürlüğüne böylesine sıkıntılı durumları yaşatan geçiş güzergahına yapılan üstgeçitten dolayı, bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum” Şeklinde konuştu.

1 YORUM

  1. Belen şehrinin ortasından geçen Antakya İskenderun transit yolu büyük bir dert!
    Hem hava kirliliği, hem gürültü, hem sağlık hemde can güvenliği açısından bu yolun yarı açık tünel olarak yerin altına inşa edilmesi veya Belen çevresinden geçmesi lazım. Böylece bu yolu mümkün olduğu kadar görmez, duymaz ve koklamayız! Trafik te rahatlamış olur.
    Yapılan araştırmalarda böyle bir yola yakın oturanların ortalama 4 yıl daha kısa yaşadığı çoğumuz bilmiyoruzdur! Devletin böyle önemli bir projeyi finanse etmesi için sadece Belen olarak değil, tüm Hatay olarak ortak bir talep oluşturup politik baskı yapılmalıdır!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here