Yerel Seçimlere 130 gün kala İskenderun Belediyesine talip aday adayları gün gittikçe artmakta. Asıl sorun 50 ye yakın aday adayının arasından 1 kişinin PİSkenderun belediye başkanlığı koltuğuna oturacağı 2019 mart ayı yerel seçimlerinde sorunlarla nasıl başedeceği olacak.

Piskenderun’un Başlıca Sorunları:

Ana caddelerde yapılan kaldırımların sokaklarda bıraktığı tozların temizlenmesi ve kaldırım çalışması yapılan doktorlar caddesi başta olmak üzere diğer caddelerdeki bozulan kaldırımların tekrardan yapılmasını ve ara sokakla da yapılmayan kaldırımların yapılmasını sağlayan,

Sokaklarda her gecen gün artan Suriyeli dilencilerden temizlenmesini sağlayan,

Feyezan kanalının ve angus kokularına çözüm üretebilen ve pis kokudan temizlenmesini sağlayan,

5 Temmuz festivali başta olmak üzere sosyal ve kültürel aktivitelerin çoğalmasını sağlayan

1 belediye başkanı arıyoruz 

Mart 2019 yerel seçimlerinde başkanlığı kazanan İskenderun belediye başkanının 5 ay sürecek hayırlı olsun ziyaretçilerini kabul etmeyerek önceliğinin Piskenderun’nun baş sorunlarına yönelmesi tüm İskenderun halkının temennisi olacak.

 

 

6 Yorumlar

 1. Şehir merkezinde park sorunu acil olarak çözülmeli. Şehrin 4 kenarına yer altında güzel park yerleri yapılmalı ve böylece sürücülere paralı park yeri sağlanmalı. Başka şehirlerde bunun örnekleri çok!
  Bu yapıldıktan sonra, cadde üzerinde park yasağı olan yerlere hala park eden arabalar derhal çekilmeli ve ciddi bir ceza yazılmalı ki tekrarlanmasın. Şehir merkezi biraz nefes alsın ve vatandaşlar rahatlıkla dolaşıp alışverislerini yapabilsin!
  Mecbur olmadıkça korna çalmak yasaklanmalı ve gereksiz korna çalanlara ceza yazılmalı! Dolmuş şoförleri yolda yürüyen herkese korna çalmaktan vazgeçmeli! Çukurlu yollar kapatılmalı. Arızalı kaldırımlar yüzünden düşen her vatandaşın hesabı belediye yönetiminden sorulmalı! Işıksız motor ve bisikletlerin karanlıkta trafiğe çıkmaları yasaklanmalı ve bu yasağın uygulanması için sıkı denetimler yapılmalı!
  Bu şehirde yapılması gereken o kadar çok şey var ki, saymakla bitmez!

 2. cok acil olarak, trafik sorunlari cozulmeli,acil yuksek katli otopark yapilmali,
  hergelen kaldirim yapiyor, guzel sahilmizi bozuyorlar,
  daha once burada denize girebiliyoruz, bizim camiye
  ihtiyacimiz yok,bizim is alanlarina ihtiyacimiz var,issizlerimiz cogaldi,
  bizim ruzgarlara ihtiyacimiz var, cami fener caddesnin
  ruzgarini kesiyor,

 3. Enkaz Bay Civelek’le başladı ve bay Dingil’le devam etti! Hangi partiden olursa olsun farketmez! İyi çalışıp İskenderun’u inşa edecek ve huzur getirecek bir başkan seçilsin.
  Bir şehirde çok korna çalınıyorsa bilinki o şehirde düzen ve huzur yok!
  İskenderun ve bütün İskenderun’lulara huzurlu bir gelecek dilerim!

 4. Tebrikler! Güzel bir haber!
  Az kaldı; Sayın Dingil’den kurtuluyoruz! Şehir berbattan daha berbat bir halde! Projelerin uygulaması tamamen dandik. Yapılan kaldırımlar, kanal, yollar, trafik tamamen rezalet. Yollardaki çukurlar adeta bir mezar kuyusu! Yeni düzenlenecek kanalda kayıklarla gezebilecektik, ağaçlandırma olacaktı! Nerede? Ancak rüyamızda görürüz! Hiç bir şey kaliteli yapılmıyor.
  Kendi resimleri için belediyenin afişlere verdiği paralara yazık! Yurtdışından her ay İskenderun’a gelirim ve her gelişimde şehrin daha da geriye gittiğine şahit oldum! Yeşillik katledilmiş! Eski hal arazisi çoktan park yapılmalıydı. Deniz fenerinin önünü bir cami ile kapatmaları sağlıklı düşünceden uzak bir girişim olmuş! En az 20 yıl önce yapılan binalarda hala Internet altyapısı yok! Elektrikler kesilip duruyor! Yüksek ve çok ince yapılan kaldırım kenarları hemen çöküyor! Zaten müthiş park sorunu olan sahilde yanyana açılan bir çok banka şübesi trafik ve park sorununu müthiş çoğaltmış! Bence park sorunu olan yerlerde araba trafiği oluşturan girişimlere ruhsat verilmemeli. İskenderun bisiklet cenneti olabilirdi ama teneke ve beton cehennemi olmuş! Dört kat imar müsadesi olan yerlere 18 kat imar müsadesi verilmiş ve sahil manzarası mahfedilmiş!
  Fazla uzatmayım, iyi yaptığı şeyler olabilir ama ben denk gelmedim!
  Umarım yeni gelecek belediye başkanı ve kadrosu iyi ve gözle görülür kaliteli işler çıkarır! Şimdiden başarılar dilerim!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here