PİSkenderun

İskenderun’da son 1 haftada başlayan ve tüm kenti saran kötü koku, halkı isyan noktasına getirdi.

Cadde ve sokakların yeterince temizlenmemesi,kaldırım çalışması yapılırken asfalta dökülen kumların tekrardan temizlenip toplanmaması tüm İskenderun’da cadde,sokak ve kaldırımlarda kum toplanmasına neden oluyor.

İskenderun limanına gelen Anguslar’ın rüzgarla birlikte şehre gelen pis kokusuna katlanan halkın, limandan kaçan Anguslar’ın şehrin içine girmesi ,araçlara zarar vermesi İskenderun halkını isyan noktasına getirdi.

Araçların dar sokaklarda hızlı geçmesinden dolayı yollarda ve kaldırımlarda biriken tozların astım hastası genç,yaşlı çocuk demeden hastalanmasına sebep olmaktadır.

Havada aşırı derecede bulunan tozlar’dan oluşan ve ağız yoluyla bulaşan kusma ve ishal teşhisiyle hastaneye başvuranların sayısı artmaktadır.

Güzelliğiyle övündüğümüz İskenderun her geçen gün geriye giderek PİS koku ve tozla yaşamaya terk edilmiştir.

İskenderun Halkı PİSkenderun’u temizleyecek 1 kişi aramaktadır. 

 

 

1 YORUM

  1. aşağı yukarı bütün türkiyeyi dolaşıyorum iskenderun kadar bir pis kent görmedim kasabalar dahi iskenderundan temiz o eski binalar boyanmamış çok kötü bir görüntü oluşturuyor bir iskenderunlu olarak kentimden utanıyorum .seçtiğimiz belediye başkanları iskenderun dışından olursa daha iyi olur bence .temizlik anlayışları her memleketin farklıdır bu nedenle bizm iskenderunun halkı bu durumu göremiyor bence.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here