İskenderun Belediyesi tarafından yaptırılacak olan kent parkının temel atma töreni gerçekleşti.

Eski Karayoları Arazisi içerisinde düzenlenen temel atma törenine Hatay Vali yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve eşi Feray Dingil, İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk,Arsuz Kaymakamı Musa Sarı,Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın,AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler,AK parti milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu,Hüseyin Yayman,Abdulkadir Özel,CHP Hatay Milletvekilleri İsmet Tokdemir,Suzan Şahin,ilçe Belediye Başkanları,AK parti ilçe başkanları,meclis üyeleri,muhtarlar,sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri,oda başkanları,kadın kolları gençlik kolları ve çok sayıda davetli katıldı.

Düzenlenen proğramın açılış konuşmasını yapan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun’un tarihi günlerinden birini yaşadığını belirterek,”Mart 2014 yerel seçimlerinden bugüne kadar gece gündüz demeden halka hizmet noktasında, şerefle, onurla, arzuyla ve istekle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Belediyemizin imkânları doğrultusunda, sorumluluk sahamız içerisinde İskenderun’umuzun bugününden ziyade yarınları için çalışıyoruz. Her mahalleye eşit hizmet götürüyor, kimseyi ötekileştirmeden hizmet ediyoruz. Telefonlarımızı 24 saat açık olmakla beraber, belediyenin kapılarını herkse açık tutuyoruz.”dedi.

İskenderun’daki kardeşlik ve birlik beraberlik ortamını korunması noktasında elimizden gelen her şeyi yapıyor, her türlü fikre öneriye eleştiriye açık bir şekilde ortak akılla hareket ediyoruz. Bunun yanı sıra, Akdenizin incisi İskenderun’umuzun ve hemşerilerimizin geleceği için bu misyon ve vizyona uygun projelerin yanında bir çok projeye de imza atmış bulunuyoruz.

Göreve gelmeden önce verdiğimiz sözlerin birçoğunu yerine getirdik ve getirmeye de devam ediyoruz. Siyaseti ve siyasi kimliğimizi bir kenara bırakarak, hiç kimseyi ötekileştirmeden tüm halkımıza hizmet için çalışıyoruz. “Halka hizmet Hakk’a Hizmet”tir anlayışı ile bu kutsal görevi yürütüyoruz.

Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar İskenderun’umuzun için yapmayı düşündüğümüz, birçok sosyal projeyi malumunuz olduğu üzere hayata geçirdik.
Yıllardır el atılmayan İskenderun’un kanayan yarası Feyezan kanalı sorununa el attık. Şimdi Feyezan kanalı projesinin 1.etabı bitti 2.etabı kısa bir süre başlıyor. TOKİ projesini başlattık. Spor tesislerinin yapımı devam ediyor. Taziye evleri yaptık yapmaya devam ediyoruz. Yaşlılarımızın ve hastaların evde bakım hizmetlerini yapıyor, camilerimizin ve ibadethanelerimizin genel temizlik hizmetlerini devam ettiriyoruz.

Down Cafe projemiz ile down sendromlu çocuklarımızın ve tüm engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata kazandırılması için yoğun bir gayret gösteriyoruz.Sosyal anlamda birçok proje devam ediyor. Bunların tek tek söylemek istemiyorum. Yeni parklar, yeni kapalı semt pazarları, asfalt yol kaldırım çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Bugün İskenderun tarihi günlerinden birini yaşıyor. Üzerinde bulunduğumuz bu arazi bir süre karayolları tarafından kullanıldıktan sonra yıllarca atıl bir vaziyette durdu.
Cumhurbaşkanımızın İskenderun’a ziyaretleri sırasında beyefendiye buraya bir park yapmak istediğimizi arz ettik. Kendileri de bu araziyi İskenderun halkına hediye etti.Daha sonra gerekli yazışmaların, mahkemelerin bitmesi ile birlikte İskenderun halkının merakla beklediği karayolları projesinin ihalesinin gerçekleştirdik. İskenderun halkının heyecanla beklediği karayolları arazisine park yapımı için yüklenici firmaya yer tahsisi gerçekleştirilmesinin ardından bugünde temel atma töreni düzenlemekteyiz.

Toplam alan 60.000 metrekare,Otoparkı 2.000 metrekare, gölet 2,600 metrekare,amfi tiyatro,kafeterya,spor tesisleri,idari bina,koşu ve bisiklet yolu,kaykay pisti,kermes alanı 1500 metrekare,fitnes alanı,çocuk oyun alanı,yürüyüş yolları,dekoratif giriş kapısı ,kamelyalar,yeş,l alan 40.000 bin metre kare botanik bahçeler,güvenlik sistemleri,gölet üzerinde nostalji ve köprüsü ile bölgenin en güzel parkını yapmış olacağız.
Heyecanlıyız ve mutluyuz. Büyük mücadeleler sonucu eski karayollarını arazisini kent parkı olarak halkımıza kazandırmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Allah’ın izniyle projemiz tam 100 günde tamamlanarak halkımızın hizmetine açılacaktır.
İskenderun Kent Parkının Temel Atma Töreni Gerçekleşti İskenderun Kent Parkının Temel Atma Töreni Gerçekleşti İskenderun Kent Parkının Temel Atma Töreni Gerçekleşti İskenderun Kent Parkının Temel Atma Töreni Gerçekleşti İskenderun Kent Parkının Temel Atma Töreni Gerçekleşti İskenderun Kent Parkının Temel Atma Töreni Gerçekleşti İskenderun Kent Parkının Temel Atma Töreni Gerçekleşti

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

sixteen + seven =