İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil: Sahil Camii Projesinin Yapımı Son Aşamada

Belediye Başkanı Seyfi Dingil, sahil alanında yapımı devam eden Nihal Atakaş Cami’nin inşaatında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Belediye Başkanı Seyfi Dingil, camii yapımının büyük bir titizlikle yapıldığını belirterek,”İskenderun’da bu eser bir sembol olacaktır. Bu camiinin kentimize, ülkemize örnek olacak bir güzellikte olmasını arzu ediyoruz. Körfezin incisi şehrimize yakışacak nitelikte olacak olan Nihal Atakaş Caminin inşaatı bittiğinde camimiz ile gurur duyacağız. Caminin kaba inşaatı bitti, çevre duvarları çekildi, peyzaj ve şadırvan tamamlandı. Dış ve iç cephelerde yer alan SNC mermer ve kubbe titanyum çinko kaplama bitti. Elektrik ve su tesisatları çekildi ”dedi.

Başkan Seyfi Dingil,”camii içerisinde ve dış avluda saha mermer kaplamalarımız bitmek üzere olup ses sistemi ve peyzaj çalışmalarının ardından hizmete açılacaktır. Yani kısacası Nihal Atakaş Cami’miz şuan tamamlanmak üzeredir. Bu anlamda caminin yapımı için hiçbir şey esirgemeyen hayırsever işadamımız Recep Atakaş beye tüm emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here