Kasaplar Odası Başkanı Sert; “Güvenle et yenilebilir”

İskenderun Kasaplar Odası Başkanı Nevzat Sert, Yurt dışından getirilen canlı hayvanlarda çıktığı iddia edilen şarbon hastalığı ile ilgili aydınlatıcı bilgiler vererek, halkı aydınlattı.
İskenderun Kasaplar Odası Başkanı Nevzat Sert yaptığı açıklamasında; “Yurtdışından getirilen canlı hayvanlarda çıkan şarbon hastalığı ile ilgili her kafadan ses çıkmaya başladı. Kime inanacağımızı şaşırdık. Fısıltı yoluyla milleti bir korku sardı. Etten uzak durun, şarbon var diye infiale gerek yoktur. Şarbon ciddi bir hastalıktır. Türkiye’de lokal olarak bazı bölgelerimizde sıkça görülür. Ancak hiçbir zaman salgına dönüşmez , lokal bölgelerde sınırlı kalır. Bu nedenle korkuya gerek yoktur. Veteriner hekimlerimiz bu hastalığı çok iyi bilirler, veteriner kontrolünden geçen hiçbir ette şarbon olmaz. Bölgemizde yapılan kesimhanelerde ve mezbaha nelerde veteriner hekim kontrolünde kesilen hayvanlardan elde edilen etlerde kesinlikle şarbon olmaz, güvenle yiyebilirsiniz. Vatandaşlarımızdan ricam kasaplar dışında alışveriş (ithal ve paket) özellikle mühürsüz etleri almaması tavsiyemdir. Halkımızın gönlü rahat olsun. Afiyetle et tüketebilirler.” Şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

Kasaplar Odası Başkanı Sert;  “Güvenle et yenilebilir”

Önceki İçerikChp’li Şahin: Şarbon Vakaları Gibi Tedbirsizlikler Yaşanmaması İçin Limanlara Gümrük Laboratuvarları Kurulması Şarttır
Sonraki İçerikTek Kampüs Okulları Yeni Eğitim Öğretim Dönemi Açılışını Yaptı