İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, göreve geldikleri ilk günden bugüne kadar birçok projeyi hayata geçirdiklerini belirtti.

Hatay Büyükşehir belediyesinin personellerinin iki gün önce belediyeye geldiğini belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,”Bu proje çok tartışıldı. Çok konuşuldu. Bu proje için İskelenin büyük bir kısmının kapatılacağını belirttiler. Bu iskeleyi vatandaşlarımıza her zaman açık tuttuk. Büyükşehir oraya gümrüklü saha yapacağını belirtiyor. Bizde iskelenin dış kısmına yapın dedik. Haftada bir gün için iskeleyi niye kapatacaksın? Bu şekli ile kabul edilir bir proje değil. Orada iftarlar çeşitli etkinlikler yapılıyor.Halkımıza her zaman açık olmalı ”diye konuştu.

Aslantaş barajından arıtmaya kadar gelen su hakkında bilgiler veren Başkan Seyfi Dingil,”Bu su içilmez. Bu su kirli dedi büyükşehir. Biz Sayın Lütfü Savaş’tan bu su vanasını açmasını bekliyoruz. İskenderun haklıda bu suyu bekliyoruz. Millet damacana almaktan bıktı. Her şey hazır. Bu suyu bir an önce İskenderun halkına vermesini bekliyoruz büyükşehirin” şeklinde konuştu.

KARAYOLLARI İHALESİ YAPILDI

İskenderun halkının merakla beklediği karayolları projesinin ihalesinin geçtiğimiz günlerde yapıldığını belirten Başkan Seyfi Dingil,”Bölgenin en güzel kent parkını yapıyoruz. Yapımı bir ay içerisinde başlıyor. İçerisinde betonarme yok. Botanik bir bahçe, yürüyüş yolları, süs havuzu, çiçeklendirme, ağaçlandırma amfi tiyatrosu ile muhteşem bir park olacak. Halkımız burada dinlenecek. Ağaçlar tescillendi. Kent rahat bir nefes alacak.100 gün içerisinde bitireceğiz ” dedi.

ZİRAAT BAHÇESİ PARK OLACAK

Ziraat bahçesinin yerinin kent parkı olacağını belirten Başkan Seyfi Dingil,”Bu konuda daha önce eski bakanlığı tarafından hastane olarak düşünülmüştü. Arazinin Bakanlığa devri yapılmıştı. Orası da İskenderun halkının malı olacak. Yeni hastane TOKİ civarına kaydırılıyor. Vatandaşlarımız burada piknik yapabilecek. Çok amaçlı bir park yapacağız. Burayı da kent parkı yapmak için çalışmalara başlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Belediye olarak birçok projeyi hayata geçirdiklerini belirten Başkan Seyfi Dingil,”Bazı projelerimizde devam ediyor. Spor tesisleri yapımı devam ediyor. Taziye evleri yaptık yapmaya devam ediyoruz. Sosyal anlamda birçok proje devam ediyor. Bunların tek tek söylemek istemiyorum. Yeni parklar, yeni kapalı semt pazarları, asfalt yol kaldırım. Feyezan kanalı projesinin 1.etabı bitti 2.etap başlıyor. Bu memleket bizim. Hükümetimizle, milletvekilimizle uyum içerisindeyiz.”diye konuştu.

Kentsel Dönüşüm projesinin devam ettiğini belirten Başkan Seyfi Dingil,”Bu konuda epey bir yol almıştık. Bir vatandaşımız dava açtı. Mahkeme 2 yıl sürdü. Şimdi yeniden başlıyoruz. Bu konu çok önemli. Şimdi yeni bir komisyon kurduk. Muhtarlar ile vatandaşlar ile görüşüyor. En kısa sürede projeye yeniden başlayacağız” dedi.
İSKENDERUN SPORA SAHİP ÇIKMALIYIZ
Belediye olarak spora ve sporcuya her zaman destek olmaya devam edeceklerini belirten Başkan Seyfi Dingil,”Bilindiği üzere takım amatör ligdeydi. Şampiyon olduk. Şimdi BAL ligindeyiz. Stad yenileniyor. Takıma herkesin sahip çıkması gerekiyor. Bu konuda herkese büyük görevler düşüyor. Kentin takımına sahip çıkmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
TEKRAR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAYIM
Önümüzde yapılacak olan Belediye Başkanlığı seçiminde tekrar aday olacak mısınız? Şeklinde ki bir soruya cevap veren Başkan Seyfi Dingil,”Kısmet olursa aday olacağız. Bu kısmet nasip işi. Projelerimizi devam ettireceğiz. Tekrar belediye başkanlığına adayım” dedi.
Basın toplantısı daha karşılıklı soru cevap şeklinde devam etti.

Başkan Seyfi Dingil ,Ziraat bahçesinin yeri kent parkı olacak

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

eleven − four =