İskenderun İçme Suyu Arıtma Tesisinde Bakım Ve Onarım Sürüyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Aslantaş Barajı’ndan gelecek içme suyunun iletimi sağlayacak olan ana isale hattı borularında bakım ve onarımın sürdüğünü duyurdu.

Hatay’ın genelinde işletmesi devam eden katı atık ve içme suyu arıtma tesisleri sayesinde sağlıklı bir yaşam oluşturma hedefinin sürdürüldüğüne dikkat çeken Genel Müdürlük, İskenderun’a gelecek olan suyun temiz olması amacıyla DSİ tarafından İnşası yapılan Sarıseki Mahallesi’nde ki bulunan içme suyu Arıtma Tesisinde bakım çalışmalarının devam ettiğini aktardı.

HATSU İşletmeler Dairesi Başkanlığı tarafından işletmeye alınan ve aktifleşmesi için İskenderun İçme suyu Arıtma Tesisinde bakım çalışmalarının devam ettiğini bildiren İdare, tesiste deneme yapılması sonrasında tesisten önce bulunan bir noktada kaçak meydana geldiğini ve 1500’lük boruların onarımı için tamir bileziği takıldığını kaydetti.

İskenderun İçme Suyu Arıtma Tesisinde Bakım Ve Onarım Sürüyor

Önceki İçerikAk Parti Hatay milletvekili Adayları İTSO’da İş dünyası ile bir araya geldi
Sonraki İçerikHbb Kiev Festivaline Katıldı
Avatar photo
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.