Valilik Açık Kapı Projesi Başladı

0
7
01 3
01 3

Hatay Valisi Erdal Ata, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından 81 ilde hayata geçirilen ve vatandaşlarımızla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesinin hedeflendiği vatandaş odaklı ‘Açık Kapı’ projesinin ilimizde hizmet verdiği Açık Kapı Bürosunu ziyaret etti.

İncelemeler sırasında bir değerlendirme yapan Vali Ata; ‘Bu proje ile vatandaş odaklı bir yaklaşım ile devletle vatandaş arasındaki karşılıklı iletişimi artırmak, İçişleri Bakanlığına bağlı kurumlar, yerel yönetimler ve diğer ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği halinde mümkün olan en fazla konuda hizmet verilmesini sağlamak, vatandaşa sunulan hizmetlerin etkin ve süratli bir şekilde sonuçlandırılmasını sağlamak, onlardan gelen taleplerin hangi noktalarda yoğunlaştığını görerek sunulan hizmetler konusunda oluşturulacak politikalara zemin oluşturmak ve kronikleşmiş sorunlara hızlı çözümler üretmek amaçlanmaktadır. Burada, vatandaşlarımızın müracaatlarını doğrudan ilgili arkadaşlarımız alacak ve ilgili kurumlarımıza yönlendirecektir. İlimizde ilgili kurumlarımızda irtibat görevlileri belirlendi ve bu irtibat görevlileri buradan kendilerine yönlendirilen iş ve işlemleri takip edecekler’ dedi.

Açık Kapı hizmetlerinden yararlanmak isteyenler için bilgiler de veren Vali Ata, ‘Vatandaşlarımız, burada hizmet veren Açık Kapı Bürolarına şahsen gelerek veya internet üzerinden yazılı olarak ya da cep telefonlarına yükleyecekleri mobil uygulama yoluyla başvurularını yapabileceklerdir. Başvuru yapıldığı anda başvuru sahibinin telefonuna kısa mesaj yoluyla bir başvuru numarası gönderilecek, başvuru elektronik sisteme kaydedilecek. Sonrasında başvuru sahibi başvuru durumunu online olarak takip edebilecektir. Oluşturulan başvurular konusuna göre ayrıştırılarak ilgili kuruma yönlendirilip 7 gün içinde olumlu ya da olumsuz cevaplanması sağlanacaktır.” diye konuştu. Vali Ata, konuşmasının sonunda projenin sağlıklı bir şekilde yürütülmesinde kamu kurum müdürlerinin katkısının önemli olduğunu vurgulayarak, kurumlarda yetkili şube müdürlerinin kurumlara yönlendirilen vatandaş taleplerini takip ederek 7 gün içerisinde cevaplanmasına önemli katkı sağlayacağını’ sözlerine ekledi.

Valilik Açık Kapı Projesi Başladı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × 5 =