Sokak Hayvanları İçin Beslenme Odakları Kuruldu

Yaşam alanları daralan, çöp konteynerlerindeki evsel atıklar veya sayıları oldukça az olan gönüllüler tarafından beslenen sokak hayvanları, HBB’nin beslenme odakları ile koruma altına alınıyor.

HBB Zabıta Daire Başkanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Mezbahalar, Veterinerlik ve Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu Uygulama Yönetmeliğinin 21. Maddesinin (d) bendine istinaden, il genelinde sokak hayvanları için beslenme odakları kuruyor.

Bakımevi tarafından işaretlenmiş hayvanların kontrollerinin yapılmasının ardından alındıkları bölgelere bıraktıklarını bildiren HBB yetkilileri, hem mama hem de suyu aynı odakta barındırma özelliğine sahip beslenme odaklarının yerleştirilmesi ile hayvanların sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürebileceklerini belirtti.

Ayrıca sahipsiz hayvanlarının aç kalmasının önüne geçmek isteyen yetkililer, sokak hayvanlarına sahip çıkılması için vatandaşları duyarlı olmaya davet etti.
Su ve mama ikmali düzenli olarak HBB ekipleri tarafından yapılacak olan beslenme odaklarının, gönüllü kuruluş ve kişilerle de işbirliği içerisinde, ikmal faaliyetlerine devam edeceği öğrenildi.

Sokak Hayvanları İçin Beslenme Odakları Kuruldu

Önceki İçerikDr. Riyat Kırmızıoğlu : “24 HAZİRAN’da ZİNCİRLERİ KIRMAK İÇİN 24 SAAT ÇALIŞIYORUZ
Sonraki İçerikKörfez Grubu Maçları Başladı