Berat Kandilinde Yeditepeliler Çelenk Ailesinin hayır gününde Dualar ettiler

İskenderun’da yaşayan Yeditepeliler, Denizciler Mahallesinde Hüseyin Çelenk’in hayır gününde buluştular. Berat Kandili Arefesinde Denizciler Mahallesinde Mevlid-i şerif ve Yasin okundu, Geçmişlerimiz için dualar edildi. Yeditepelilerin önde gelen hocalarından Muzaffer Şafak Hocanın duasına mevlide katılan Yeditepeliler amin diyerek fatihalar okudular ve Hüseyin Çelenk’i hayrından dolayı tebrik ettiler. Örnek birlikteliğin sergilendiği hayır gününe katılan misafirlere Bezgelilere has Etli Pilav (AŞ) Döğme (Auşere) ve Kuru fasulye ikram edildi. Kazanlarda kaynatılan yemekleri ise Hayır programını organize eden ve kendisi de aşçı olan Hüseyin Çelenk kendi elleri ile ekibi ile birlikte yemekleri pişirerek misafirlere ikram etti. Yemekli düzenlenen hayır gününe Ak Parti Hatay milletvekili Aday Adayı Ahmet Yetim,Hizmet-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Yetim, HBB Meclis üyesi Halit Akıncı, Genç Bezgeliler Yardımlaşma Derneği Başkanı Hanifi Karakuş’un yanı sıra İskenderun ve çevresinde yaşayan Yeditepeli vatandaşlar katıldılar. Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan şu günlerde eş dost ve akrabalar ile bir araya gelmek istediğini belirten hayırsever Hüseyin Çelenk, “Bizler Yayladağı Yeditepe (Bezge)’liler olarak iyi günümüzde, kötü günümüzde, hastalarımızın sağlığına kavuştuklarında şükür için hayır yaparız böylece bir yandan geçmişlerimiz rahmetle yad ederken, diğer yandan da toplumumuzdaki insanlarımızın kaynaşmasına bir araya gelmesine yeni nesil gençlerimizin de bu tür etkinliklerde kaynaşmalarını sağlarız. Allah birliğimizi bozmasın. Bu vesile ile davetimize gelen tüm misafirlerimize teşekkür ederken, Berat kandillerini de kutluyorum” dedi.

Berat Kandilinde Yeditepeliler Çelenk Ailesinin hayır gününde Dualar ettiler Berat Kandilinde Yeditepeliler Çelenk Ailesinin hayır gününde Dualar ettiler Berat Kandilinde Yeditepeliler Çelenk Ailesinin hayır gününde Dualar ettiler Berat Kandilinde Yeditepeliler Çelenk Ailesinin hayır gününde Dualar ettiler

Önceki İçerikHatay’da Özel Güvenlik Bölgelerinin Süresi 15 Gün Uzatıldı
Sonraki İçerikHatay Fetö Nisan Ayı Operasyonu Verileri Açıklandı
Avatar photo
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.