Belen Belediyesi olarak Afrin’deki terör unsurlarına düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtında, canını ve kanını şanlı Türk Bayrağına siper eden ve yine bir tarihi yazan Kahraman Mehmetçiklerimize, destek olmak amacıyla Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu’nun öncülüğünde düzenlenen ve başkan yardımcıları, meclis üyeleri, müdürler, amirler, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla konvoy eşliğinde Kırıkhan ilçesine giderek, Kırıkhan Belediye Başkan Vekili Hasan Yalçın’a, kahraman askerlerimize dağıtılmak üzere kıyafetleri teslim edildi. Ardından Beyazıt-ı Bestami Hazretlerinin türbesinde Mehmetçiklerimize dua ederek, A haber ve TV Net kanallarını ziyaret eden Başkan Vurucu, yaptığı röportajda şu ifadelere yer verdi.

Belen Belediyesinden Anlamlı Destek
Vurucu, “ Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Afrin’deki terör guruplarına yönelik başlattığı “Zeytin Dalı Harekâtı’nda” Belen olarak Mehmetçiğimiz her zaman tüm kalbimizle yanında olduk.
Yıllardan bu yana sınırımızda terör koridoru oluşturmak isteyen terör unsurları, bu operasyonla gereken cevabı almışlardır. Bundan önce El Bab’ta, arkasında Afrin’de ve devamında da inşallah Sincar’da, Menbiç’de, Musul ve Kerkük’e kadar uzanan terör gruplarının tamamını bertaraf edebilecek bir güce sahibiz.

İki ay gibi kısa bir süreçte bataklığa saplanacaksınız denilen yerde, kahraman Mehmetçilerimiz tarihi bir zafere imza atarak, yaptığımız sınır ötesi operasyonumuzu zaferle neticelendirdi. Rabbime şükürler olsun, rabbim ordumuzun milletimizin her zaman yardımcısı olsun, Zeytin Dalı Harekâtı boyunca, Beyazıt-ı Bestami hazretlerinin türbesine mahalle mahalle gelerek, Mehmetçiklerimize dualarla destek olduk. Kurtuluş savaşının zor şartlarında Çanakkale’de 250 bin şehit verdik ama Çanakkale’yi geçilmez yaparak dış güçlere verdiğimiz mesajla, zor şartlarda bile vatanın bir çakıl taşı vermeyeceği gösterdik, herhalde şu güçlü zamanında bırakın çakıl taşını, tozunu dahi vermez.

Rabbime şükürler olsun ki mübarek 3 ayların başlangıcında zaferle operasyonumuzu neticelendik. Bütün dünyaya buradan bir kez daha sesleniyorum. 7 düvele karşı biz her zaman mücadelemizi verdik ve her zaman zaferler kazandık. Ülkemiz üzerinde emelleri olan kimse emeline ulaşamayacak, biz size ülkemizin 780 bin kilometrelik sınırlarımızdan, bir karış toprak parçası vermeyeceğiz. Tarihimizi açıp iyi okuyun yüz yıllardır devam eden bu mücadelemizde, Osmanlıdan bu yana hep tarih yazdık ve tarih yazmaya devam edeceğiz. Tarih boyunca 7 düvele karşı savaştık ama şu anda ben görüyorum ki 7+1 düvele karşı savaşıyoruz, o bir düvel’de içimizdeki hainler, onlar da er geç cezalarını bulacaklar. Buradan Kahramanlarımıza, Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve haklarını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz Şehit ve Gazilerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.

Belen Belediyesinden Anlamlı Destek Belen Belediyesinden Anlamlı Destek

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

eleven + 18 =