Hatsu, “Kanalizasyon Altyapısı Çöplük Değildir”

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel müdürlüğü(HATSU), yağmursuyu ve kanalizasyon hatlarında oluşan tıkanıklıkların hatalı kullanım sonucunda oluştuğunu ve hatlardan çıkan katı atıkların ekipleri şaşırttığını duyurdu.

Yağmursuyu hatlarında oluşan tıkanıklık, içmesuyu patlağı, kanal taşması gibi problemlerin ALO 185 HATSU Çağrı Merkezi’ne bildirilmesi üzerine sorunun hızlı ve kalıcı bir şekilde çözümüne yönelik çalışmalar sürdürüldüğünü belirten Genel Müdürlük, İskenderun ilçe merkezindeki muhtelif noktalarda oluşan arızalara müdahale edildiğini açıkladı.

Gece gündüz demeden çalışma gerçekleştiren HATSU ekipleri, İskenderun Buluttepe Mahallesi’nde yapılan çalışma kapsamında hatları tıkayan taş parçaları ve kum birikintileri ile çöplerin vidanjör aracı ile temizleyerek Mahalle sakinlerinin rahata kavuşmasını sağladı.

Kanalizasyon hattında biriken atıkların ve yağmursuyu hattını tıkayan taş vb. gibi sorunların önemine dikkat çeken HATSU, vatandaşların bu konularda daha dikkatli ve duyarlı bir şekilde davranış sergilemeleri noktasında temennilerde bulundu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here