Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu’nda Sosyal, Kültürel etkinlikler yoğun bir şekilde devam ediyor. Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ramazan Çakır başta olmak üzere öğretmen ve eğitim kadrosu imanlı gençlerin yetiştirilmesi noktasında yoğun çaba sarf ederek, bu emeklerinin meyvelerini de alıyorlar. Alemlere Rahmet olarak gönderilen son Peygamber Hz.Muhammed (s.a.v)’in dünyaya teşrifleri münasebetiyle okulun salonunda öğrencilerin hazırlamış oldukları ‘Mevlid Kandili ve Kur’an ziyafeti’ yoğun katılımla gerçekleşti. Gecede öğrenciler, Kur’an ziyafeti, Hadislerle Oratoryo, şiir kermes, Hacivat Karagöz, ilahiler ve Veda Hutbesini coşku ile okudular. Duygu ve hüzün dolu anların da yaşandığı gecede TRT Kur’an-ı Kerim güzel okuma yarışması 3.sü ve İmam Hatip Hafız Osman Bostancı’nın Kur’an ziyafeti ile gece ayrı bir anlam kazandı. İskenderun Müftüsü Mehmet Taştan gecede yatığı konuşmasında, “Alemlere rahmet olarak gönderilen son Peygamberimiz Hz. Muhammed’i hakkıyla anlamak, anlatmak tanıyabilmek ve hayatımıza taşıyabilmek lazım. Bu gün burada öğrencilerimizin hazırladıkları programları huşu ile izledik. Bu yavrularımızı yetiştiren tüm Okul İdareci ve öğretmenlerini kutluyorum” dedi.
Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen Mevlid Kandili ve Kur’an ziyafeti programına İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı Ayhan Bodur, MHP İskenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt, İskenderun Hızarcılar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Abdulkadir Yardımcıoğlu, veliler ve kalabalık halk topluluğu katıldı. Gecenin finalinde ise protokol tarafından öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi. Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen etkinlikte ayrıca Okul Aile Birliği tarafından açılan kermeste Hatay’ın yöresel lezzetlerinden oluşan yemek ve tatlılar davetlilere ikram edildi.

Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen Mevlid Kandili ve Kur’an ziyafetinde gönüller Coştu Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen Mevlid Kandili ve Kur’an ziyafetinde gönüller Coştu Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen Mevlid Kandili ve Kur’an ziyafetinde gönüller Coştu Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen Mevlid Kandili ve Kur’an ziyafetinde gönüller Coştu Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen Mevlid Kandili ve Kur’an ziyafetinde gönüller Coştu Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen Mevlid Kandili ve Kur’an ziyafetinde gönüller Coştu Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen Mevlid Kandili ve Kur’an ziyafetinde gönüller Coştu

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

10 − seven =