Arsuz’da Abonelere Doğal Gaz Verilmeye Başlandı

Yaklaşık iki ay önce temeli atılan 20 kilometrelik altyapı imalatıyla doğal gaz şebekesinden ilk abonelik işlemi yapılarak, Karaağaç Mahallesi’nde birinci etap bölgesine doğal gaz verilmeye başlandı.

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Aksa Doğal Gaz Bölge Müdürü Metin Ceyhan ve vatandaşların katıldığı törenle, sembolik olarak ilk abonelik CHP Hatay Milletvekili Aday Adayı Uzman Doktor Ender Çolakoğlu’nun konutuna yapıldı.

Arsuz halkına verdikleri sözleri tutmanın mutluluk ve heyecanını yaşayan Belediye Başkanı Nazım Culha ve ekibi, hiç programda olmamasına rağmen, EPDK’dan bütçe ayrılmasını sağlayarak Aksa Doğal Gaz şirketinin Arsuz’da doğal gaz yatırımını gerçekleştirmesinin heyecanını yaşadı.

Yaklaşık 2 ay içerisinde hızlı çalışma temposuyla birinci etap çalışmalarını bitirerek doğal gaz vermeye başlayan AKSA Doğal Gaz şirketinin tüm yönetim kurulu ve çalışanlarına bölge müdürü Metin Ceyhan’ın şahsında teşekkür eden Başkan Culha, ikinci etabın daha büyük bir bütçeyle tüm Karaağaç Mahallesi’ni bitirecek şekilde 2018 yılında tamamlanmasını beklediklerini söyledi.

Heyecanı konuşmasına da yansıyan Belediye Başkanı Nazım Culha şöyle dedi;
Bugün burada çok önemli bir iş için bir arada bulunmaktayız. Uzun süredir tartışılan ve uzun süre beklediğimiz bir doğal gaz mevzusu var. Bir kaç ay evvel temel atma töreninde bulunduğumuz bir çalışma başlattık. Aslında 2 yılı bulan bir çalışma sonucunda Arsuz’un şu anda yürütülmekte olan doğal gaz projesi konutlara alınması sağlandı. Çalışma bugün son noktaya vardı. Bugün Aksa Gaz Arsuz’a doğal gazı veriyor. Şuanda Botanik Sitesinde bulunmaktayız. Bugün Arsuz’un Karaağaç mahallesine ilk aboneyi gerçekleştiriyoruz. Bu abone işleminden sonra bu bölgede bulunan kendi sokağında doğal gaz hattı olan her vatandaşımız abone olmak üzere başvurabilir.

Ben bu konuda doğal gazı ilçemize alma konusunda yaptığımız çalışmalarda bize katkı veren başta EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’a, Enerji Bakanı yetkililerine ve Aksa Gaz bölge müdürü Metin Ceyhan’a teşekkür ediyorum. Ben bu çalışmaların 2018’de devam edeceğine inanıyorum. 2018’de inşallah büyük bir bütçe ile Karaağaç’ın sonuna doğru gitmeye çalışacaklar. Bu süreç içerisinde bütün Karaağaç ve Nardüzü mahallelerimiz doğal gazı kullanmış olacaklar. “

Aksa Doğal Gaz Bölge Müdürü Metin Ceyhan;
2018-2019’da Arsuz’un Büyük Bölümü Doğal Gaz Alacak
Aksa Doğal Gaz Bölge Müdürü Metin Ceyhan da yaptığı açıklamada, Arsuz halkını doğal gazla buluşturmak için yoğun çaba sarfeden Belediye Başkanı Nazım Culha’ya teşekkür etti ve 2018 ve 2019 yıllarında Arsuz ilçesinin tamamını doğal gazla buluşturmak için çalışacaklarını söyledi.

Arsuz’da Abonelere Doğal Gaz Verilmeye Başlandı

Önceki İçerikİskenderun’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
Sonraki İçerikİskenderun’da 1923 Gönüllüden Dev Türk Bayrağı
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.