Sahil Atatürk Bulvarı Önüne Ay Yıldız Figürü Yapılıyor

İskenderun Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü Sahil Atatürk Bulvarı üzeri, anıt alanının giriş kısmında bulunan alana ay yıldız figürü yapıyor.

Ay yıldız figürünün montaj çalışmalarının sürdüğünü ifade eden İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,”Ekipler ilk önce zemin düzenleme çalışması yaptı. Daha sonra ay yıldız figürünün konumlandırılacağı alana platform çalışması yapıldı. Yaklaşık 30 metre kare alan yapılmakta olan ay yıldız figürünün çevresine 10 adet bayrak direği dikildi. Yaklaşık 3 metre yüksekliğinde olacak olan ay yıldız figürünün çevresi ferforje ile çevrilecek” dedi.

Montaj çalışmalarının kısa sürede tamamlanacağını ifade eden İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,”Yapılan çalışmaların ardından çevre düzenlemesi yapılacak. Alanın tam ortasına yapılan yıldızın yüksekliği ise yaklaşık 2 metre olacak. Etrafında 40 cm yüksekliğinde peyzaj alanı olacak şekilde kurulumu yapılmakta olan ay yıldız figürü yapılacak olan ışıklandırma ile montaj çalışmaları tamamlanacak” diye konuştu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here