İskenderun Belediyesi’nin sağlık alanındaki örnek projesi Evde Sağlık Hizmeti devam ediyor.
Vatandaşların ayağına ücretsiz sağlık ve evde bakım hizmeti götüren İskenderun Belediyesi kimsesiz, yardıma muhtaç ve engelli vatandaşlara yönelik sürdürdüğü evde sağlık hizmetlerinde ihtiyaç duyan hasta, yaşlı ve engelli vatandaşların sağlık kontrollerini evinde yapıyor.

İnsan sağlığının son derece önemli olduğunu belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “İnsan sağlığına yapılan hizmet, en güzel hizmettir. Sosyal belediyecilik anlayışı gereği her zaman vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Amacımız mümkün olduğu kadar daha çok vatandaşımıza bu hizmeti götürmek”dedi.

İskenderun Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Evde Sağlık Hizmeti ekipleri, evde sağlık hizmeti talebinde bulunan hastaları evlerine giderek önce tespit ediyor. Ardından muayene edilen hastaların periyodik olarak takibi gerçekleştiriliyor.
Hiç bir ücret alınmaksızın hasta muayenesi, yaşlı, yatalak ve felçli bakımı, yatak yarası bakımı, serum takılması, pansuman, enjeksiyon, sonda değişimi ve şeker, tansiyon takibi gerçekleştirilirken, yaşlı, yatalak, engel, yatağa bağımlı engelli, kimsesiz hastalara sağlık hizmeti belirlenen periyotlar şeklinde veriliyor.

Evde Sağlık Hizmetleri Devam Ediyor Evde Sağlık Hizmetleri Devam Ediyor

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

one × 5 =