Down Sendromlu Çocuklar Sokak Hayvanlarının besleme ünitelerine mama bıraktı

İskenderun Belediyesi, İskenderun Gençlik Merkezi ve Engelsiz İskenderun Derneği tarafından düzenlenen ortak bir proje ile hayvanları koruma adına çevreye yem bırakıldı.
Down Sendromlu çocuklarında katıldığı programda İskenderun Sahil bandında bulunan ağaçlara kuşlar için, kaldırımlarda hayvanlar için yerleştirilen su kaplarına ve İskenderun Belediyesi tarafından sahil bölgesine yerleştirilen sokak hayvanlarını besleme ünitelerine mama bırakıldı.

Engelsiz İskenderun Derneği Başkanı ve İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’in eşi Feray Dingil, düzenlenen proje ile ilgili bilgiler vererek,” Bu tür düzenlediğimiz sosyal faaliyet ile çocuklarımıza hayvan sevgisi bilincini aşılamaya çalışıyoruz. Down Sendromlu çocuklara verilen eğitimlerin yanında farkındalık oluşturmak içinde sahipsiz hayvanların aç kalmamasını sağlamak amacıyla buna benzer faaliyetlerde bulunuyoruz. Alınan mama ve yemleri sahil bölgesinde ve kentin belirli noktalarına birlikte bırakıyoruz ”dedi.

İskenderun Gençlik merkezi müdürü Ahmet Keskin ise yaptığı açıklamada etkinliğin her yıl düzenlendiğini belirterek,” Çocuklarımıza minik dostlarımızla birlikte yaşama alışkanlığı ile hayvan ve doğa sevgisi kazandırmalıyız. Hayvanların doğanın dengesinin korunmasında, besin zincirinin oluşumunda olmazsa olmaz rolleri bulunmaktadır. Bu tür sosyal sorumluk projeleri çok büyük önem taşıyor” diye konuştu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here