Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), toplu konut ve ortak kullanım alanlarında nüfus yoğunluğu nedeniyle altyapıda oluşan tıkanıklıkların önüne geçmek amacıyla temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Mevsimsel olarak yağmur yağışlarının başlaması ile oluşabilecek sorunlara karşı tedbirlerini sürdüren Genel Müdürlük, Hatay genelinde aktif olarak yağmur suyunun deşarjını sağlayan ızgaralarda temizlik yapıldığını ve katı atık çöp gibi malzemelerin ızgaralara atılmaması gerektiğini hatırlattı.

İskenderun ilçesinde bulunan sebze hali esnafının ALO 185 HATSU İhbar Hattına yaptığı bildirimler sonrasında harekete geçen HATSU ekipleri, hal içerisinde sebze ile tıkanan bütün yağmursuyu ızgaralarını vidanjör aracıyla temizleyerek daha temiz tutunması noktasında esnafları bilinçlendirdi.

Yağmurların artması ile tıkanıklık sorunlarının artacağının altını çizen İdare, vatandaşların ve esnafların yağmursuyu ızgaralarını daha duyarlı bir şekilde kullanmaları noktasında temennilerde bulundu.

İskenderun Sebze Halinin Yağmur Izgaraları Temizlendi İskenderun Sebze Halinin Yağmur Izgaraları Temizlendi İskenderun Sebze Halinin Yağmur Izgaraları Temizlendi

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

nine + two =