İskenderun’lu Nail Can Eşki’den Tasarımcının Koleksiyonu: Livt’in Yargısı kitabı çıktı

İskenderun’lu Nail Can Eşki’den Tasarımcının Koleksiyonu: Livt’in Yargısı kitabı çıktı. 27 Nisan 1991 Hatay doğumlu Üniversite öncesi eğitimini Hatay’da tamamladıktan sonra, Mersin Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden mezun olan genç yazar, Bu süre içerisinde tezsiz yüksek lisansını yapmıştır. Üniversitede okurken Unutulmuş Diyarlar serisiyle tanışmış ve ardından kendi kitap kurgusunu oluşturmuştur.

“İstediğinle beraber olabilmek için hayatın boyunca susmayı kabul edebilir misin? Halkına gelecek sunabilmek için, halkından olan askerlerini feda edebilir misin? Sevdiklerini kurtarmak için onları terk edebilir misin? Savaşta yanında ölenleri unutup yoluna devam edebilir misin? Seni istemeyen aileni affedebilir misin? Tanımadığın insanlarla beraber savaşabilir misin?

Duygularınıza, düşüncelerinize ve seçimlerinize hiçbir şekilde karışmayacağım, benim hakkımda konuşurken nasıl bir sıfat yakıştırdığınızı da önemsemeyeceğim. Sizler kendi hayatınızı kendi seçimlerinizle yöneteceksiniz, ben sadece bir seyirci olacağım. Tüm seçimleriniz bir sonuca sürükleyecek sizi, belki hayatınız bir karanlıktan ibaret olacak, belki de ışığın içinde yüzeceksiniz ama güzel şeyleri kendi seçiminiz olarak göreceksiniz, kötü olanlarınsa benim yüzümden olduğunu söyleyeceksiniz. Şimdiye kadar kimisi Tanrı, kimisi yaratıcı, kimisi doğaüstü güç dedi benim için ama en genel olaraksa Tasarımcı dediler. Madem öyle bir sıfatım olacak, o zaman sırada bekleyen sizler için tasarımımın çarkları dönmeye başlasın, iyi şanslar.”

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here