Taksicilerin Durak Sıkıntısı Çözüme Kavuşuyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından, şehir içi ulaşımında büyük rol oynayan taksici esnafının durak sıkıntısını çözüme kavuşturuyor.
İldeki toplu taşıma araçlarının yanı sıra ulaşımı kolaylaştırmak için kullanılan taksilerin duraklarında modernize çalışmalarını yapmak üzere çalışmalar başlatan HBB ekipleri, taksici esnafının rahat ve güvenli şekilde çalışması için imkân yaratıyor. Taksi duraklarında yeni bir çağ başlatarak, dış görünüm ve konfor anlamında çalışmalar yapan ekipler, araçların güvenliği adına da sürücülere önemli tedbirler aldırıyor.

Hatay’ın önemli sınır kapısı olan Reyhanlı Cilvegözü Sınır Kapısı bölgesinde ulaşım rahatlığı adına yeni bir adım atan HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı, ulaşım taleplerinin sağlanması için bölgeye taksi durağı alanları belirledi. Ekipler, bölgeye yönlendirilen taksi araçlarının bekleme ve yolcu kabul etmesi için tahsis edilen alanda düzenlemeler yaptı. Ekipler taksi durağı çevresine ‘taksi’ yazılı boyama çalışmasını da tamamlayarak vatandaşları bekleme noktası konusunda bilinçlendiriyor.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here