Tehlike Saçan Metruk Yapıların Yıkımı Sürüyor

0
14
4 10
4 10

İskenderun’da metruk halde bulunan ve İskenderun halkının can ve mal güvenliğini tehdit eden kullanılamaz durumdaki terk edilmiş yapılar, gelen talepler doğrultusunda tek tek tespit ediliyor ve yıkımı gerçekleştiriliyor.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’in talimatlarıyla vatandaşların huzurunu ön planda tutan İskenderun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kaderine terk edilmiş metruk yapıları tespit ederek bina sahipleri ile iletişime geçiyor.

Halkın huzur ve güvenliği yanında ilçenin değişim ve gelişimi için çevrelerindeki bu tür binaları bildirmelerini isteyen yetkililer, metruk binaların tespit edilmesi ardından gerekli işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte zaman kaybetmeden yıkım işlemini gerekli güvenlik önlemlerini alarak gerçekleştiriyor.

Metruk yapıların yıkım çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüklerini belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,”İskenderun Belediyesi olarak metruk binaların yıkım çalışmalarını sürdürüyoruz. Görüntü kirliliği yaratmasının yanı sıra sosyal risklere de yol açan binaların yıkım çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Sahipleri tarafından terk edilmiş ya da kullanılmayan bu binalar, zamanla madde bağımlıları tarafından mesken tutuluyor. Mahalle mahalle araştırarak muhtarlarımızda istişareler yaparak, vatandaşlarımızdan gelen talepleri değerlendirerek yasal işlemlerinin yapılması ardından yıkıyor ardından alanı ve çevresinin temizleyerek daha yaşanılabilir bir hale getiriyoruz” diye konuştu.

Tehlike Saçan Metruk Yapıların Yıkımı Sürüyor Tehlike Saçan Metruk Yapıların Yıkımı Sürüyor Tehlike Saçan Metruk Yapıların Yıkımı Sürüyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 + 1 =