İskenderun Belediyesi Suriyeli sığınmacıların açtığı iş yerlerindeki Arapça Yazı ve Tabelaları Kaldırıyor

0
19
arapça yazısı 3
arapça yazısı 3

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kent genelinde Arapça tabelaların kaldırılmaya başlandığını belirtti.

İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Suriyeli sığınmacıların açtığı iş yerlerindeki Arapça tabela ve yazıları kaldırmaya başladı.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, yaptığı açıklamada, zabıta ekiplerinin, kent merkezinde bulunan Suriyeli sığınmacıların açtığı iş yerlerindeki tabelaların kaldırılmasına yönelik çalışma başlattığı belirtti.

Arapça tabela ve yazıların, görüntü kirliliği oluşturduğu için söküm işleminin yapıldığı ifade eden İskenderun Belediye Balkanı Seyfi Dingil,”Yapılan değerlendirme sonucunda kent genelindeki Arapça tabelaların kaldırılması yönünde karar aldık. Türkçemizin korunması çalışmalarına zarar veren tabela, led ışık ve yazılar sökülüyor. Zabıta ekiplerimiz özellikle Suriyeli sığınmacıların yoğun olarak yaşadığı bölgelerde söküm çalışması yapıyor. Bu çalışmalar kent genelinde devam edecek “diye konuştu.

İskenderun Belediyesi Suriyeli sığınmacıların açtığı iş yerlerindeki Arapça Yazı ve Tabelaları Kaldırıyor İskenderun Belediyesi Suriyeli sığınmacıların açtığı iş yerlerindeki Arapça Yazı ve Tabelaları Kaldırıyor İskenderun Belediyesi Suriyeli sığınmacıların açtığı iş yerlerindeki Arapça Yazı ve Tabelaları Kaldırıyor İskenderun Belediyesi Suriyeli sığınmacıların açtığı iş yerlerindeki Arapça Yazı ve Tabelaları Kaldırıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × two =