İskenderun’da Metruk Yapıların Yıkımı Devam Ediyor

0
10
1
1

İskenderun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Yenişehir Mahallesinde Mitatpaşa Caddesi üzerinde bulunan bir metruk binayı daha yıktı.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, metruk yapımının yıkımı sonrasında yaptığı açıklamada,”ilçede tehlike arz eden ve kötü görüntü oluşturan metruk binaların yıkım çalışmalarını sürdürüyoruz.

Madde ve alkol bağımlılarının yuvası haline gelmiş metruk binaları, bina sahiplerinin veya mahalle sakinlerinin dilekçelerine istinaden yıkımını gerçekleştiriyoruz. Halkımızın daha huzurlu ve güvenli bir İskenderun’da yaşaması için çaba gösteriyoruz. Bu tür yapıların yıkımlarına devam edeceğiz” dedi.

Toplum sağlığını ve güvenliğini her zaman ön planda tuttuklarını belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,”İlçemiz sınırları içerisinde, çevre ve görüntü kirliliği oluşturan sosyal tehlike arz eden bu yapıları temizliyoruz. Bu tür binalar madde bağımlılarının yuvası haline gelmesi nedeniyle, vatandaşlarımızın da huzurunu kaçırmaktadır. Mahallelerinde terk edilmiş, metruk bina bulunan vatandaşlarımızın veya mesken sahiplerinin belediyemize müracaat etmelerini istiyoruz. Şikâyetler, hemen değerlendirilmeye alınarak gerekli çalışmalar yapılacaktır” diye konuştu.

İskenderun’da Metruk Yapıların Yıkımı Devam Ediyor İskenderun’da Metruk Yapıların Yıkımı Devam Ediyor İskenderun’da Metruk Yapıların Yıkımı Devam Ediyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × 1 =