Konut satışlarında hareketlilik başladı Emlakcılar gelecekten umutlu.

Daire satış rakamları açıklanınca konut sektöründe durgunluk değil, adeta patlama olduğu anlaşıldı. Bu önemli artışta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla faizdeki gerileme ve Emlak Konut’un kampanyasının etkili olduğu belirtildi.
İskenderun’da son yıllarda yetişen genç ve cesur müteahhitlerden Mehmet Ali Açıkyol, inşaat sektöründe emin adımlarla hızla ilerliyor. Gayrimenkul Danışmanı babası Cevdet Açıkyol’un engin bilgi ve tecrübelerini tahsil hayatı ile birleştiren ve inşaat sektörüne hızlı giren Genç iş Adamı Mehmet Ali Açıkyol, Müteahhitlik mesleğinde girişimcilik ruhunun önemli olduğuna dikkat çekerek, “Cesur ve kararlılıkla atılan temellerin her zaman sağlam olduğunu söylemek isterim. Bizler Cevdet İnşaat olarak vatandaşlarımıza sağlam temeller üzerine inşa ettiğimiz modern daireler teslim ediyoruz. Şu an İnönü Mahallesinde inşaatlarımız hızla yükseliyor. Çalışmalarımızda işçilerimizin iş güvenliğini de ön planda tutuyoruz. Bizim için önce iş Güvenliği, sağlık daha sonra iş geliyor. Son aylarda İnşaat sektöründe kıpırdanmalar da olmaya başladı. Temennimiz, Referandum sürecinin ardından inşaat sektörünün daha da canlanması yönünde ” dedi.

Sadece yeni konutlar değil, ikinci el konutlara da talep arttı.

Bütçelerine göre ev sahibi olmak isteyen vatandaşların konut kredisi kullanımının da artması ile konut talebinin canlandıracağını belirten Genç işadamı M.Ali Açıkyol, “Konut kredisi faizlerinde kredi talebini artıracak ölçüde gerileme olmadı. Banka kredilerinde büyük artış da olmadı. Konutta başlatılan seferberlik hamlesi kapsamında ülkenin dört bir yanında her keseye uygun ev mevcut. Cevdet emlak olarak biz de vatandaşlarımızın bütçelerine ve ödemelerine göre gerekli kolaylığı sağlıyoruz. Emlakcılar olarak geleceğe umutla bakıyoruz. Vatandaşlarımız ekonomisi ve istikrarı güçlü bir ülkede geleceğe yönelik yatırımlarını da güvenle yapabilirler” şeklinde konuştu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here