Arsuz’da mesai sonrası sağlık hizmeti verilecek

Arsuz’da Sağlık istişaresi

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Hatay İl Sağlık Müdürü Ümit Mutlu Tiryaki’yi konuk etti. Samimi bir ortamda, Arsuz’daki sağlık sorunlarının ve ihtiyaçlarının ayrıntılı bir şekilde konuşulduğu ziyarette Başkan Culha, Müdür Tiryaki’ye fırsat buldukça ziyaret ettiği aile sağlığı merkezlerinin kendisine iletildiği sorun ve talepleri aktardı.
İlçede devlet hastanesi olmadığı için sağlık hizmetlerinin verildiği toplum sağlığı merkezlerinin vatandaşlar için büyük önem taşıdığını anlatan Başkan Culha, ilçede mesai sonrası sağlık hizmeti verecek bir binanın olmamasından dolayı halkın yaşadığı mağduriyetlere de değindi.
İlçenin öncelikli ihtiyacı olan devlet hastanesinin yapımı ile ilgili süreci yakından takip ettiklerini de ifade eden Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, arsanın SİT alanı olması dolayısıyla Adana Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nda onay beklediği ve gerekli izinlerin alınmasının ardından da ihalesinin yapılacağı bilgisini paylaştı.

Arsuz’da mesai sonrası sağlık hizmeti verilecek

İnsana hizmet etme ortak paydasında, belediye başkanları ile bir araya gelerek sorun ve talepleri dinlediğini ifade eden Hatay İl Sağlık Müdürü Ümit Mutlu Tiryaki, Arsuz’da 1 Mart tarihi itibariyle Halk Sağlığı Merkezi’nde mesai sonrası hizmet verecek bir birimin oluşturulacağı, Konacık Mahallesi’nde hasta yükünü azaltacak olan bir toplum sağlığı merkezi ilavesi yapılacağı ve Gözcüler ASM’de boş olan doktor kadrosuna atama yapıldığı müjdesini verdi.
Arsuz halkının yanı sıra ilçeye gelecek olan turistlere de her türlü sağlık imkanının sunulması gerektiğini ifade eden Ümit Mutlu Tiryaki, devlet hastanesi başta olmak üzere sağlık konusunda gerekli altyapının oluşturulması için çalışmaların sürdüğünü anlatarak, sorunların giderilmesinde istişarenin önemini vurguladı.

Arsuz’da mesai sonrası sağlık hizmeti verilecek

Önceki İçerikHatay Nazım İmar Planı Toplantısı İskenderun’da Gerçekleşti
Sonraki İçerikOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu,İskenderun Feyezan Kanalında İncelemelerde Bulundu