Zabıta Ekipleri, Otogar Denetimi Yapıyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Zabıta Dairesi Başkanlığına bağlı Trafik Zabıta Ekipleri, sömestr tatili öncesinde vatandaşların huzurlu ve güvenli bir yolculuk yapmaları amacıyla Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde toplu taşıma işlemi yapan araçların denetimini gerçekleştirdi.
Yapılan denetimlerde, halkının daha güvenli yolculuk yapmaları konusuna üstün hassasiyet gösteren HBB Zabıta Dairesi Başkanlığı Trafik Zabıta Birimi, vatandaşların uygunsuz olaylarla karşılaşmaması amacıyla sıkı denetimler gerçekleştiriyor. Sömestr tatili dolayısıyla büyük talep gören Şehirlerarası Otobüs Terminalinde, olası hadiseleri önlemek, can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla yoğun mesai harcayan HBB ekipleri, halkın güvenini kazanıyor.
DENETİMLERDE TEKNİK KONULARIN YANI SIRA TEMİZLİK ÖN PLANDA TUTULUYOR
Şehirlerarası ulaşımda hizmet veren araçların denetimini gerçekleştiren HBB Zabıta ekipleri, yolcuların biletlerine, bilet numaraları ile bagaj fişinin bir olması gibi teknik durumları kontrol ediyor. Araçların iç dış temizliğine de büyük önem veren ekipler vatandaşların sağlıklı ve hijyenik koşullarda yolculuk yapması amacıyla temizlik konusunda taviz vermeden denetimlerini gerçekleştiriyor. Bagajlara sıvı madde ya da kırılabilecek eşyaların alınmaması konusunda da uyarıda bulunan Zabıta ekipleri, eksiklikler konusunda sürücü ve firma yetkililerine ihtarda bulunuyor.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here