İskenderun’da Metruk Binalar Yıkılıyor

Belediye Yapı Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekipler her gün bölge taramaları ve vatandaş şikâyetlerini değerlendirip, yasal zemin çerçevesinde metruk yapıların tespitini gerçekleştiriyor.
GÖRÜNTÜ KİRLİĞİ ORTADAN KALKIYOR
Başkan Seyfi Dingil konu ile ilgili yaptığı açıklamada,” bu çalışmalar kapsamında Cumhuriyet Mahallesinde Fatih Sultan Mehmet caddesinde bulunan metruk yapının yıkımı gerçekleştirildi. Kent genelinde görselliğe ve huzura büyük önem veriyoruz. Art niyetli insanların barınağı haline gelen bu yapıları sosyal bir sorunun mekânı olmaktan kurtarıyoruz. Tehlike saçan yapıları Fen İşleri Müdürlüğü yıkarak, hem çarpık yapılaşmanın önüne geçiyor hem de görüntü kirliliğini ortadan kaldırıyoruz” dedi.

Başkan Seyfi Dingil , “ Çevreye her zaman büyük önem veriyoruz. Bu anlamda ilçemiz metruk yapılardan arındıkça, hem vatandaşımız rahat nefes alıyor, hem de görüntü kirliliğinin önüne geçiyoruz. Vatandaşımızın huzurunu ön planda tutuyoruz. Bu alanlarda yeni yaşam alanları oluşturup vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Daha öncede birçok metruk binanın yıkımını gerçekleştirdik” diye konuştu.

1 4

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here