İskenderun belediyesi ile İŞKUR arasında işbirliği protokolü imzalandı.
Düzenlenen imza protokol törenine İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve eşi Feray Dingil, Hatay İŞKUR İl Müdürü Ziya Yüksel, İskenderun İŞKUR İlçe Müdürü Mehmet Yüksel ve İskenderun Halk Eğitim Merkezi Müdürü Suat Nesim katıldı.
ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN HİZMETİNDEYİZ
Düzenlenen protokol hakkında bilgiler veren İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket ettiklerini belirterek,” Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar engelli vatandaşlarımız yanında olduk olmaya devam ediyoruz. Belediyemiz tarafından hazırlanan ve İŞKUR’ a sunulan “Hatay Engelsiz Güzel” projesi onay aldı. Bu proje ile toplumun her kesiminde engelli bireylerin etkin rol alması sosyal hayata entegrasyonları ve istihdam edilebilirliklerinin önündeki engellerin kaldırılması amaçlanmaktadır” dedi.
10 BİREYE 288 SAAT “SERVİS EĞİTİMİ”
Hatay İŞKUR İl Müdürü Ziya Yüksel ise proje ile 18-30 yaş arası hafif ve orta zihinsel engelli 10 bireye 288 saat “Servis Eğitimi” verileceğini belirterek,” Düzenlenecek mesleki eğitimle ilçede yaşayan engelli bireylere, iş, eğitim ve sosyal yaşama daha fazla katılma imkânı sağlanacak.288 saatlik servis eğitimi İskenderun Belediyesi Down Cafe’de İskenderun Halk Eğitim Merkezi eğitmenleri tarafından verilecek. Bu projede İskenderun Belediyesi, İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi birlikte çalışacaklardır” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından protokol Başkan Seyfi Dingil, İŞKUR İl Müdürü Yüksel tarafından imzalandı.

2 4

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

five + fifteen =