Su Ve Atıksu Borcu Olanlara Yapılandırma İmkanı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne(HATSU), vadesi 30 Haziran.2016 tarihi öncesine ait su ve atıksu borcu olan vatandaşların borçlarını tekrar yapılandırabileceğini duyurdu.

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun’un 19 Ağustos 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmesiyle birlikte müracaatların 1 Eylül 2016 tarihinde başladığını aktaran Genel Müdürlük, su ve atıksu borcu olan vatandaşların abone bilgileri ve nüfus cüzdanı bilgileri ile 31 Ekim 2016 tarihine kadar HATSU Genel Müdürlüğüne müracaat edip yapılandırmanın gerçekleştirilebileceğini belirtti.

Merkez dışında oturanların ise ilçelerindeki HATSU hizmet binalarında Kanun kapsamında peşin ödeme veya taksitlendirme yapma imkanı bulabileceklerini bildiren İdare, vatandaşlara borçlarını ikişer aylık dönemlerde 6, 9, 12, 18 eşit taksitte ödeme kolaylığı sağlanacağını kaydetti.

HATSU, ayrıca 6360 sayılı Yasadan önce köy veya belde olan yerlerde ödenmemiş bulunan su ve atıksu bedellerinin HATSU’ya peşin ödenmesi halinde bunlara bağlı faiz, gecikme faizi ve gecikme zammının tahsilinden vazgeçileceğini duyurdu.

HATSU LOGO

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here