Erzin’deki 7 Milyon Tl’lik Proje Hızla İlerliyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Erzin ilçemizi büyük bir sıkıntıdan kurtaracak olan Atık Su Arıtma Tesisi inşaatının hızla ilerlediğini duyurdu.

2016 yılı Mart ayında Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş tarafından temeli atılan ve maliyeti İller Bankası’ndan temin edilen 7 Milyon 917 bin 763 TL’lik kredi ile sağlanan tesis inşaatının 30 dönümlük arazide hızlı bir şekilde sürdüğünü aktaran Genel Müdürlük, projenin tamamlanıp devreye girmesi ile Erzinli vatandaşlarımızın altyapı sıkıntılarından kurtulacağını açıkladı.

Günde 5 Bin 760 Metreküp Atıksu Arıtacak

Yapı denetimi HATSU Genel Müdürlüğü Etüt Plan Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan dev projenin aktif olmasıyla birlikte günde 5 bin 760 metreküp atıksu arıtımının sağlanacağını vurgulayan İdare, uzun havalandırmalı aktif çamur prensibine göre dizayn edilen tesiste evsel atık suyun, Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği kriterlerine uygun arıtımı sağlanarak yaklaşık yüzde 90 giderim verimi ile Erzin Deresi’ne deşarjının sağlayacağını belirtti.

Vatandaşların sağlığını ve memnuniyetini ön planda tutarak dev projelere imzasını atan HATSU, çevre kirliliğinin önüne geçmesi beklenen Atık Su Arıtma Tesisi’nin arıttığı atık suyun sulama suyunda kullanılır seviyede olacağına da dikkat çekti.

ERZİN’DEKİ 7 MİLYON TL’LİK PROJE HIZLA İLERLİYOR (3) ERZİN’DEKİ 7 MİLYON TL’LİK PROJE HIZLA İLERLİYOR (13)

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here