Uluçınar Köprüsü’nde son hamle

Arsuz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Karayolları Mersin 5. Bölge Genel Müdürlüğü tarafından yapımı tamamlanma aşamasına gelen Uluçınar Köprüsü’nü trafiğe açmak için gerekli olan yol bağlantı ve asfalt altyapı hazırlık çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdürüyor. Arsuz’un iki yakasını birleştirecek olan 16 metre genişliğinde, 41 metre uzunluğundaki, daha önceki köprüden daha geniş ve daha yüksek şekliyle dikkat çeken yeni köprünün biran önce tamamlanması için bütün araç ve ekipmanlarıyla birlikte çalışmalarını sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü, asfalt etüt çalışmalarının ardından, yol bağlantı asfalt çalışmalarına başlayacak.
5-6 Ocak 2015 tarihinde Arsuz’da yaşanan sel felaketinde zarar görerek 3 Kasım 2015’te araç trafiğine kapatılan ve yıkım kararı alınan köprünün yerine yeniden inşa edilen köprünün yol bağlantıları ve asfalt çalışmalarının bu hafta sonuna kadar tamamlanarak, araç trafiğine açılması planlanıyor.

Arsuz’a değer katan hizmet
Uluçınar Köprüsü’nün trafiğe açılmasıyla birlikte hem halkın, hem esnafın, hem de araç sürücülerinin rahat bir nefes alacağını söyleyen Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, köprünün biran önce bitirilmesi için tüm teknik kadro ve ekibiyle birlikte yetkililere her türlü desteği sunduklarını ve halka hizmet olarak dönecek olan her türlü yatırıma da katkı sunmaya devam edeceklerini belirtti. İlçe belediyesinin yanı sıra, büyükşehir hizmetleri ve devlet yatırımlarıyla Arsuz’a değer katan hizmetler yapıldığını belirten Başkan Nazım Culha, fen işleri müdürlüğüne Uluçınar Köprüsü’nün en kısa zamanda trafiğe açılması için çalışmaları hızlandırmaları talimatı verdi.

1

Önceki İçerikSarımazı İssume Kavşağında Trafik Kazası
Sonraki İçerikİskenderun Deniz Üs Komutanı’ndan Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e Ziyaret