Hoca Yusuf Esatoğlu’nun Kur-an’ı Kerim Tilaveti ile başlayan nikah törenine, Başkan Savaş’ın yanı sıra HBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Gökhan Yıldırım, HBB Zabıta Daire Başkanı Edip Kadıoğlu, HBB Özel Kalem Müdürü Necmettin Çolak, Yaygın Eğitim Şube Müdürü Emine Atmaca ve mutlu güne ortak olmak isteyen çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Başkan Savaş, maddi imkânsızlıklardan ötürü zorluklar yaşayan çiftlerin damatlık ve gelinliklerini de hediye ederek toplamda 32 çiftin nikâhını kıydı. Nikah cüzdanlarını Başkan Savaş’ın elinden alan çiftlerin mutlulukları gözlerinden okunurken, “Başkan Savaş’a yaptığı hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bize bu mutlu günü yaşattığı için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz’’ şeklinde konuştular.

Evlenen çiftleri tek tek tebrik ederek mutluluklar dileyen Başkan Savaş yaptığı konuşmada, ‘‘Geçtiğimiz gün Sünnet Şölenimizi gerçekleştirdik. Çocuklarımızın erkekliğe ilk adım atmalarına vesile olduk. Bugün ise gençlerimizi evlendirdik. İnsanların yoğun duygular yaşadığı iki etkinliğe imza attık. Mutluluklara vesile olmak bizleri çok onurlandı. Onlar da yalnız olmadıklarını ve büyükşehir belediyesinin kendilerine sahip çıktığını gördüler. Biz bu yılı daha çok coşkulu kutlamak isterdik ama yaşadığımız talihsiz olaylar ve verdiğimiz şehitler nedeniyle biraz buruk kutlamak zorunda kaldık. İnşallah daha sonraki yıllarda şölenlerimizi daha mutlu ve huzurlu ortamlarda kutlarız” ifadelerini kullandı.

HAYATLARINI BİRLEŞTİREN ÇİFTLERE KAHVE FİNCANI VE ÇEYREK ALTIN HEDİYE EDİLDİ

Toplu nikah kapsamında dünya evine giren en genç damat, en genç gelin, en olgun çiftler olma özelliklerine sahip çiftlerin nikahlarını özel olarak kıyan Başkan Savaş, hayatlarını birleştiren çiftlere mutluluklar dileyerek, aileleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Kıyılan özel nikâhların ardından, 28 çiftin nikâhını toplu olarak kıyan Başkan Savaş, dünya evine giren çiftlere kahve fincanı takımı ve çeyrek altın hediye etti.

Toplu nikâh töreninde Halk Tv’ye konuşan Başkan Savaş, “Bu sene Hatay’ın Anavatan’a katılışının 77. Yıldönümünü kutluyoruz. Bizim için iki güzel olay oldu. Birincisi toplu sünnet töreni, bu vesile ile 510 çocuğumuzu sünnet ettik. Diğeri de çiftlerimizi evlendirerek hayatlarını birleştirdik. Onların mutluluklarına şahit olduk. Ben tekrar Hatay’ın Anavatan’a katılışının 77. Yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyorum” açıklamasında bulundu.

toplu nikah (1) toplu nikah (2) toplu nikah (3) toplu nikah (4)

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

one × four =