Ramazan ayı münasebetiyle Belen Kaymakamı Abdulaziz AYDIN’ın ev sahipliğinde, İlçemizde ikamet eden Şehit Ailesi ve Gazilerimiz onuruna iftar yemeği verildi.
İftar yemeğine; Kaymakam Abdulaziz AYDIN, Şehit Aileleri ve Gazilerimiz, Garnizon Komutanı J.Yzb.Salih AYGÜN, Belediye Başkanı Adnan VURUCU ile eşi Yüksel VURUCU, Resmi Daire Amirleri, Merkez Mahalle Muhtarları ile Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri katıldı.
Davetlilerle yakından ilgilenen Kaymakam Abdulaziz AYDIN; Görevimin dördüncü yılında bir iftar programında daha sizlerle aynı çatı altında bulunmak, sizlerle zaman geçirmek benim için çok güzel bir duygu. Bir rahmet ve bereket ayı olan mübarek ve mukaddes Ramazan Ayının ortasına ulaşmış bulunuyoruz. Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu ise cehennem azabından kurtuluşa vesile olan, yardımlaşma ve paylaşma duygularının doruğa ulaştığı güzel bir ayı idrak diyoruz. İnşallah nice ramazanları huzur ve sağlıkla, ağız tadıyla birlikte yaşarız. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz müddetçe, birbirimizi gönülden anlamaya çalıştığımız müddetçe inanıyorum ki hiç bir güç bizi yıkamayacak, bölemeyecektir. Yeter ki bir olalım, birlik olalım, diri olalım dedi.
Bugünkü davetimizi kırmayarak buraya kadar geldiğinizden ötürü hepinize çok teşekkür ediyorum, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm gazi ve şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaşayanlarımıza sağlık, sıhhat ve afiyet diliyorum, diyerek konuşmasına son verdi.
Program sonunda, Kıbrıs Gazisi İbrahim ÇOPUR tarafından Kaymakam AYDIN’a, 1915 yılında Türk Askerinin Belen’e girişini gösteren tablo hediye edildi.

belen (1) belen (2) belen (3) belen (4)

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × 3 =