Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen iftar yemeğine Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca’nın yanı sıra eşi Hanımefendi Sevim Topaca, 121. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanı ve Garnizon Komutanı J. Kur. Alb. Erdem Özcan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, kurum müdürleri, Hayırsever İş Adamı Recep Atakaş ve eşleri katıldı.

Altuğ Gazanfer Gülen Cami İmamı Mehmet Bilgin tarafından okunan Kuran-ı Kerim’in ve ilimizde misafir olarak bulunan Sivas İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan’ın yaptığı duanın ardından şehit yakınları ve gazilere hitap eden Sayın Topaca, onlarla aynı iftar sofrasını paylaşmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Ramazan-ı Şerif’in bereket, yardımlaşma ve kucaklaşma ayı olduğunu belirten Sayın Topaca, ‘’Temenni ederiz ki bu ay bütün dünyada Cenab-ı Hakkın istediği gibi Ramazan-ı Şerif’in ruhuna uygun bir şekilde idrak edilsin. Ancak dün İstanbul’da ve bugün Midyat’da yaşadığımız hadiseler bazı grupların Ramazan-ı Şerif’in ruhunu tam anlayamadığını gösteriyor. Yaşadığımız bu elim hadiselerde birçok polisimizi ve vatandaşımızı kaybettik. Bir o kadar vatandaşımız da yaralandı. Birçok kişi bu mübarek ayda eşinin, babasının veya evladının acı haberini aldı. Cenab-ı Hak’tan şehitlerimize rahmet diliyoruz. Geçen pazar günü yine aynı şekilde vatandaşlarımız ve öğrencilerimiz Osmaniye’de geçirmiş oldukları bir kaza neticesinde Hakk’ın rahmetine kavuştular, onları da rahmetle anıyoruz.’’ dedi.

10 13

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

8 − 6 =