Hatsu,İskenderun’da Enerjisa’nın Dikkatsizliği Altyapıya Zarar Veriyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), İskenderun ilçesinde elektrik dağıtım şirketi ENERJİSA’nın yaptığı bakım ve yenileme çalışmaları sırasında altyapıya verdiği zarar hakkında açıklamalarda bulundu.

2. Bölge Kanalizasyon Bakım Onarım Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından İskenderun ilçesinde yapılan kontrollerde, Cumhuriyet ve Pirireis mahallelerinde ENERJİ-SA tarafından elektrik hatlarını yer altına indirme çalışması sırasında yetkililere bilgi vermeden yaptığı kazının kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarını tahrip ederek zarar verdiği tespit edilmiştir.

Parçalanarak zarar gören altyapının tekrardan vurdumduymaz bir şekilde üstünün kapatılması ile oluşan sorunlar mahalle sakinlerini mağdur etmekte ve sahada görev yapan HATSU ekiplerinin düzenli bir şekilde gerçekleştirdiği hizmeti engellemektedir.

HATSU Genel Müdürlüğü, bundan sonraki süreçte yapılacak olan elektrik hattı döşeme çalışmalarında daha dikkatli ve duyarlı bir çalışma sergilenmesi yönünde temennisinde bulunarak, yağmursuyu ve kanal hatlarının zarar görmesinden dolayı vatandaşlar açısından önemli derecede mağduriyet oluştuğuna dikkat çekti.

ENERJİSA’NIN DİKKATSİZLİĞİ ALTYAPIYA ZARAR VERİYOR (3) ENERJİSA’NIN DİKKATSİZLİĞİ ALTYAPIYA ZARAR VERİYOR (4) ENERJİSA’NIN DİKKATSİZLİĞİ ALTYAPIYA ZARAR VERİYOR (5)

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here