İskenderun Esnaf Odaları tarafından düzenlenen aylık toplantıda yine şehrin sorunları ve çözüm önerile konuşuldu. Bu ay 1 Nolu Esnaf Kefalet Kooperatifinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Petek Cafede kahvaltılı gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak söz alan İskenderun Esnaf Odaları Başkanı Uğur Fırat, “İskenderun’a değer katmak için çalışıyoruz. Yoğun geçen bir haftada Ahilik (Esnaf) Bayrımın İskenderun’da hep birlikte coşku ile kutladık. Halkımız ve esnafımız ile bütünleştik. Bu birlikteliğimizin devam etmesini diliyorum” dedi.

Ardından söz alan Hatay Esnaf ve Sanatkarları Biriliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz ise, “Antakya’dan sonra İskenderun’da da gerçekleştirdiğimiz ve tüm Türkiye’ye örnek olabilecek Ahi (Esnaf) Bayramının gerçekleşmesinde emeği geçen başta Uğur Fırat olmak üzere tüm oda başkanlarımıza, protokole ve basına teşekkür ediyorum” dedi. Son olarak söz alan İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit ise, “Birlik ve beraberliğimizin perçinleşmesi adına Esnaf Odalarımızın gerçekleştirdikleri bu etkinlikler gerçekten çok önemli. Esnaf Oda Oda Başkanlarımıza bu gayretli ve anlamlı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Iğdır’a tayini çıkan İskenderun İçe Jandarma Komutanı Kamil Türkdönmez’e doğum günü nedeniyle de İskenderun Lokantacılar ve Kebapçılar Odası Başkanı Hidayet Şahinoğlu’na kahve ve fincan takımından olaşan plaket takdim edildi. İskenderun Esnaf Odaları tarafından düzenlenen toplantıya İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Arsuz Kaymakamı Fatih Baysal, İskenderun İlçe Jandarma Komutanı Kamil Türkdönmez, HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, İskenderun Esnaf Odaları Başkanı Uğur Fırat, İskenderun Esnaf Oda Başkanları, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO Yönetim kurulu üyeleri Necat Özkaya, Bülent Seküçoğlu, Adnan Mursaloğlu, Gassan Kuran katıldı.

esnaf odalarından örnek birliktelikk (2)

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 − 8 =