İskenderun Ticaret Meslek Lisesi Mezunları Derneği tarafından düzenlenen ve geleneksel hale getirilen dayanışma gecesinin bu yıl 11.cisi düzenlendi. Beyaz Saray Restaurantta düzenlenen gecede yıllar sonra öğrenci ve öğretmenlerin buluşmasında duygu dolu anlar yaşandı. Yemeğin düzenlendiği sahnenin yanına yerleştirilen sine vizyon da ise yıllar önce okul günlerindeki fotoğraflar dev ekrandan yansıtıldı ve nostaljik anlar yaşandı. Öğrenci ve öğretmenler yıllar sonra gördükleri okul yıllarındaki fotoğrafları heyecanla izlediler.

Gecede Ticaret Meslek Lisesi Mezunları Derneği yönetimi sahneye çıkarak davetlileri selamladılar. Ardından İskenderun Ticaret Meslek Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Fuat Kaya yaptığı konuşmasında; “Yılda bir kez da olsa öğretmenlerimiz ve öğrenci arkadaşlarımız ile bir araya gelmek, o günleri yad etmek istedik. Bu yıl 11.sini düzenlediğimiz yemeğimize katılan ve bizleri onura eden tüm öğretmen ve Ticaret Meslek Lisesi mezunu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bizler okulumuzdan mezun olduğumuz günden bu yana birbirimizden hiç kopmadık. Okul arkadaşlığı ve o günlerin anıları yıllar geçse de hale tap taze o günleri asa unutamayız. Bu anlamlı gecemize katılan tüm öğretmen ve öğrenci arkadaşlarımızı hoş geldiniz diyorum. Derneğimiz kurulduğu günden bu yana bizleri yalnız bırakmayan ve derneğimizin kamuoyunda etkin tanıtılmasını sağlayan üyemiz Gazeteci Mürsel Seher’e teşekkür ediyoruz ve bu gecenin anısına plaket vermeyi uygun gördük” dedi.

Gecede İskenderun Ticaret Meslek Lisesi mezunu gazeteci Mürsel Seher’e derneğin tanıtımına katkılarından dolayı emekli öğretmen İlhami Yamaçlı tarafından plaket takdim edildi. Türkiye’nin ve Avrupa’nın değişik şehirlerinden gelen ve 40-50 yıl önce bu okulda görev yapan öğretmenler da sahneye çıkarak, hep birlikte öğrencilerini selamlamaları esnasında duygu dolu anlar yaşandı. Bazı öğretmen ve öğrencilerde okudukları şiirle geceye ayrı bir renk kattılar. İskenderun Ticaret Meslek Lisesi Mezunu öğretmen ve öğrenciler gece boyunca canlı müzik eşliğinde halay çektiler oynadılar.

TİC.LİSESİ GECE (3) TİC.LİSESİ GECE (4) TİC.LİSESİ GECE (6)

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here