Dörtyol Belediyesi’nden Temiz Çevre Hassasiyeti

0
6
dörtyol 2 4
dörtyol 2 4

Dörtyol Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü ekipleri ömrünü tamamlamış atık lastikleri toplayarak ekonomiye katkı sağlamak için geri dönüşüme gönderiyor.
Dörtyol Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü ekipleri İlçe sınırları içerisinde bulunan atık lastikleri toplayarak geri dönüşüme kazandırıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Dörtyol Belediyesi Çevre Koruma Müdürü Mustafa Geyik, “Atık lastiklerin çevremize verdikleri zarar tartışılmaz. Bir araba lastiği doğada tam 150 yılda kendini imha edebiliyor. Yani 150 yıl boyunca toprakta atık olarak kendini koruyor. Atık lastikler, bulundukları yerde fare, sinek, sivrisinek gibi haşerelerin üremesine olanak sağlıyor. Bunun yanında toprağın kirlenmesine ve yandıkları zaman hava kirliliği oluşturmaktadır. Çevreye atılan lastikler, hem çevre kirliliği hem de görüntü kirliliği oluşturmaktadır.
Vatandaşlarımızdan atık lastikleri doğaya rastgele bırakmamalarını önemle rica ediyoruz. Ayrıca vatandaşlarımız çevrede gördükleri atık lastikleri en yakın çöp konteynırının yanına koymalarını ve 444 7 712 Dörtyol Belediyesi Çağrı Merkezine bildirmelerini önemle rica ediyoruz. Temiz Çevre, Temiz Gelecek.”dedi.

dörtyol (1) dörtyol (2)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

16 − sixteen =