Adliye- Arsuz Katlı Kavşağı’ndaki Çalışmalar, Başkan Savaş’ın Yakın Takibinde

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İskenderun’a yepyeni bir vizyon kazandıran ve bugüne kadar yapılan projeler içerisinde en geniş kapsamlı olmasının yanı sıra en yüksek maliyete de sahip olan Adliye-Arsuz Katlı Kavşak Projesi’nde sona gelinen çalışmaları yerinde inceledi.

Trafiğe geçtiğimiz günlerde açılan alt geçit(battı- çıktı) kısmında gerçekleştirilen çevre düzenleme ve peyzaj çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Savaş, projenin bütünüyle hemşehrilerinin hizmetine sunulması hususunda HBB ekiplerinden özverili çalışmalarına devam etmelerini istedi.

DEV VİZYON PROJESİ, İSKENDERUN VE ÇEVRE İLÇELERİN TRAFİĞİNİ RAHATLATACAK

Başkan Savaş’ın bölge trafiğinin çözümü noktasında büyük bir çaba sarf ettiği ve temel atımı sonrasında projenin hızlı bir şekilde bitmesi için çalışmalara hızla başlanmasını istediği Adliye-Arsuz Katlı Kavşağına, HBB Park Bahçe Ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığınca gerçekleştirilen peyzaj çalışmalarıyla modern ve estetik bir görünüm kazandırıldı.
Proje temelinin atılması sonrasında her fırsatta çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgiler alan Başkan Savaş, söz verilen süre içerisinde inşa çalışmaları sona ermesi planlanan ve tamamı bitmiş halde hemşehrilerinin hizmetine girmek için gün sayan Adliye- Arsuz Katlı Kavşağı’nın İskenderun ve çevre ilçelerin trafiğine rahat bir nefes aldıracağına vurgu yaptı.

ÇEVRE DÜZENLEME VE PEYZAJ ÇALIŞMALARINDA KENT ESTETİĞİ GÖZETİLİYOR

Sorunlara kalıcı çözümler getirmesinin yanı sıra kent estetiğini de ön planda tutan çalışmalar gerçekleştiren HBB ekipleri, bölge trafiğini rahatlatacak projenin alt geçit kısmında 8 bin 500 metrekarelik alanı çimlendirdi ve orta refüje de 275 adet ağaç dikimi gerçekleştirdi.
HBB Park Bahçe Ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ekiplerinin çimlendirme ve ağaç dikimi çalışmalarının, kavşak projesinin geri kalan kısmının tamamlanmasıyla estetik duyarlılıkla çalışmalarına devam edeceği kaydedildi.

lütfü savaş (1) lütfü savaş (2) lütfü savaş (3)

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here