Belen Bakras Terfi İstasyonu Modernize Edildi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), su depolarında yapılan iyileştirme çalışmaları kapsamında tesislerin yenilendiğini duyurdu.

Belen ilçesine bağlı Bakras Mahallesi’nde bulunan İçmesuyu terfi istasyonunda eskiyen donanım ve sistemlerin yenilendiğini belirten Genel Müdürlük, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı 2. bölge mobil ekipleri tarafından eksikliklerin tespit edilmesi ile motopomp sistemi ve motor kumanda panelinin modernize edildiğini açıkladı.

İçme suyunun vatandaşlara daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde iletilmesi için hazırlanan projelerin hayata geçtiğini belirten İdare, içmesuyu terfi istasyonları, içmesuyu kuyuları ve içmesuyu kaynaklarının modernize edilerek daha uzun ömürlü olması çalışmaların sürdüğünü aktardı.

Bölgede görev yapan mobil ekipler sayesinde sistemlerde oluşan arızalara gece gündüz demeden hızlı bir müdahalenin gerçekleştiğini vurgulayan HATSU, vatandaşların sorunsuz bir şekilde hizmet alabilmesi için içmesuyu istasyonlarının eksikliklerinin tamamının giderileceğine vurgu yaptı.

BAKRAS TERFİ İSTASYONU MODERNİZE EDİLDİ (1) BAKRAS TERFİ İSTASYONU MODERNİZE EDİLDİ (4)

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here