İskenderun Belediyesi Sivrisineksiz Bir Yaz İçin Çalışıyor

İskenderun Belediyesi yaz aylarının en büyük sorunlarından biri olan sinek ve haşerelere karşı larva ilaçlama faaliyetlerine erken başladı.

Yaz aylarında sivrisinek, sinek ve haşere oluşumunun önüne geçilmesi açısından erken dönemde yapılan larva mücadelesinin son derece önemli olduğuna dikkat çeken İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil;”sineksiz bir yaz için parolası ile larva mücadelemizi başlattık. Şehrin en büyük dertlerinin belki de başında geleni, sinekler.

Feyezan kanalının ıslahı çalışmalarının başlamasıyla birlikte inşallah önümüzdeki yıllarda artık bu sorundan tamamen kurtulmuş olacağız. Bu konu da Belediye olarak üzerimize düşen her türlü vazifeyi yerine getiriyoruz. Bu konuda hassasiyetimiz var. Erken çalışma ile sorunu asgari seviyeye getirmek istiyoruz”şeklinde konuştu. İskenderun Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ilaçlama ekipleri özellikle atıl alanların yoğun olarak kullanıldığı Organize sanayi bölgesi civarında bulunan mahallelerde çalışmalarını sürdürüyorlar.

Ekipler, larva ile mücadeleye bu dönem erken başladıklarını ifade ederek, tüm çalışmaların şehir genelinde her alanda periyodik olarak devam edeceğini söylediler.

larva 1 larva 2 larva 3 larva 4 larva 5

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here