Besicilere Ücretsiz Gübre Desteği

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Park – Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı tarafından kalite ve verimi arttırmak amacı ile besicilere meralarda kullanılmak üzere Amonyum Nitrat gübresi dağıtımı gerçekleştirildi.
Tarımda, hayvancılıkta, sanayide, turizmde, ticarette ve ekonomik olarak nitelenebilecek tüm faaliyetlerde Hatay’ın gelişimini ve kalkınmasını ön planda tutarak çalışmalar yapılmasına ön ayak olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, hemşehrilerine bu bağlamda büyük destek vererek insan odaklı sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket ediyor.
2055 DÖNÜMLÜK ALANDA KULLANILACAK 45.000 KİLOGRAM AMANYUM NİTRAT GÜBRESİ DAĞITILDI
HBB Park- Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ekipleri tarafından çayır ve meraların vasfını korumak, bu alanlarda otlatılan hayvan sürekliliğini sağlamak amaçlarıyla 45.000 kilogram amonyum nitrat gübresinin besicilere dağıtıldığı ifade edildi.
DAĞITIM, MERA HAYVANCILIĞININ ÖNEMLİ ÖLÇÜDE YAPILDIĞI MAHALLELERDE GERÇEKLEŞTİ
HBB ekipleri, ücretsiz gübre dağıtımını mera hayvancılığının önemli ölçüde yapıldığı Antakya’ya bağlı Suvatlı, Kırıkhan’a bağlı Saylak, Kodallı, Ilıkpınar, Abalaklı mahallerinde gerçekleştirdi.
Dağıtımı ücretsiz yapılan gübrenin toplamda 2055 dönümlük alanda kullanılarak meralardaki verimliliği arttırması planlanırken, bu anlamda gerçekleşecek mera verimliliğinin hayvanlardaki verim ve kaliteyi de etkileyeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

IMG_0665 IMG_0696 IMG_0723

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here