Hatay Genelinde Hayvan Dostu Beslenme Odakları Yapılıyor

HBB Zabıta Daire Başkanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Mezbahalar, Veterinerlik ve Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü tarafından, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu Uygulama Yönetmeliğinin 21. Maddesinin (d) bendine istinaden, il genelinde sokak hayvanları için beslenme odakları kurulmaya başlandı.
SOKAK HAYVANLARI BESLENİRKEN, AYNI ZAMANDA KONTROLLÜ LOKASYONLARDA TUTULMUŞ OLACAK
Kurulumu yapılmaya başlanan ve gün geçtikçe yayılan hem mama hem de suyu aynı odakta barındırma özelliğine sahip beslenme odaklarının amacının, bakımevi tarafından işaretlenmiş ve sonrasında alındığı bölgelere bırakılmış olan hayvanların beslenmelerine sağlıklı bir şekilde devam edebilmelerini sağlamak olduğu kaydedildi.
Su ve mama ikmali düzenli olarak HBB ekipleri tarafından yapılacak olan beslenme odaklarının, gönüllü kuruluş ve kişilerle de işbirliği içerisinde, ikmal faaliyetlerine devam edeceği öğrenildi.
Aynı zamanda sokak hayvanlarının belirli lokasyonlarda tutulmasını sağlayan bir çalışma olarak da göze çarpan beslenme odakları, hayvan popülâsyonunu kontrol etmeye yönelik kısırlaştırma çalışmalarını olumlu yönde desteklemiş olacak.
KADIOĞLU: BESLENME ODAKLARINI SOSYAL SORUMLULUK BİLİNCİ İLE KISA ZAMANDA İL GENELİNE YAYACAĞIZ
Gerçekleştirilen bu önemli hizmetle ilgili olarak açıklamalarda bulunan HBB Zabıta Dairesi Başkanı Edip Kadıoğlu, “Sokak hayvanlarının çok zor şartlar altında yaşamlarını sürdürmeye çalıştıkları artık herkes tarafından bilinmektedir. Bu bakımdan beslenme odakları faaliyetinin, hayvanların sağlıklı ve temiz bir şekilde yaşamlarının devamını sağlama bilincinin tüm vatandaşlarımızda mevcut olduğunu biliyor, bu hizmetin kesintisiz bir şekilde devam etmesi için çalışmalar yürütüyoruz. Ayrıca sosyal sorumluluk bilinciyle başlattığımız bu faaliyetin, kısa süre içerisinde HBB’nin yetki ve sorumluluğundaki alanlarda Hatay geneline yaymak için de çaba sarf ediyoruz” ifadelerini kullandı.

iskenderunhaber (1) iskenderunhaber (2) iskenderunhaber (3)

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here