BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ENGELLİ ÇOCUKLARI UNUTMADI

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Defne Halı Saha’da Antakya Erdem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Hatay Beşiktaşlılar Derneği işbirliğiyle “ Beşiktaş’la Hayata Artı Bir ” etkinliği düzenlendi.
Etkinliğe, Hatay Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Serdar Güven, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Hatay Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Necmettin Çolak, Hatay Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Mehmet Yıldız, Hatay Erdem Özel eğitim Kurumları Kurumsal Direktörü Zeynel Abidin, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, MKÜ Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Şükran Ayşegül Öz ve çok sayıda veli katılım gösterdi.

Etkinlik bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Güven: “ Hatay Büyükşehir Belediyesi Olarak Spora Önem Veriyoruz”

Etkinlikte konuşma yapan Başkan Vekili Serdar Güven: “Bugün gün boyu etkinlikler var. Burada bu iki değerli kurumun düzenlediği etkinlik hakikaten takdire değer bir etkinlik. Sabırsızlıkla miniklerin yapacağı gösteriyi bekliyoruz. Şunu söylemek istiyorum biz Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak spora önemli bir destek veriyoruz. 20 branşta mücadele eden takımlarımız var. Bunların birçoğu üst düzey liglerde mücadele ediyor. Ama bunlardan iki tanesi çok önemli. Biri Bedensel Engelliler Basketbol Takımı, diğeri İşitme Engelliler Futbol Takımı. Bu sene takımlarımızın tamamı önemli başarılara imza atıyor. Yurt dışında bulunması dolayısıyla kendisine vekalet ettiğim Hatay büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın sizlere sevgi ve selamlarını getirdim” İfadelerini kullandı.

Ayrıca başkan Güven, Hatay’ın spor alanında ne kadar başarılı olduğunu vurgulayarak etkinlik alanında bulunan herkesi hafta sonu Hatay Büyükşehir Belediye Spor Kadın Basketbol ve Hatay Büyükşehir Belediye Spor Erkek Voleybol maçlarını Antakya Kapalı Spor Salonu’nda izlemeye davet etti.HBB-BASIN-YAYIN-4JPGYaman: “ Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yoktur ”

Başkan Serdar Güven’in ardından konuşma yapan İbrahim Yaman: “Ben bir Beşiktaş taraftarıyım. Bu organizasyonun Beşiktaş’ın bir organizasyonu olması bana ayrı bir gurur verdi. Her 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde söylediğim bir söz var. Lütfen engellileri sadece 3 Aralık’ta değil 365 gün hatırlayalım. Onlar için neler yapabileceğimizi gösterelim. Şunu bir slogan haline getirelim “ Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yoktur ” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından down sendromlu çocuklar eğlenceli dans gösterileriyle izleyenleri eğlendirirken, duygu dolu anların yaşanmasına da sebep oldu. Antakya Erdem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencisinin büyük çaba ve gayretle ezberlediği 10 kıtalık İstiklal Marşı’nı okuması izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.

Engelli çocukları topluma kazandırmak ve onlara hepimizin birer engelli adayı olabileceğimizin bilinciyle yaklaşmak adına Antakya Erdem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri ile Hatay Beşiktaşlılar Derneği üyeleri arasında oynanacak olan futbol maçı öncesi Başkan Güven ve Başkan Yaman çocuklara formalarını giydirdi. Forma giydirilmesinin ardından Başkan Güven, Hatay Büyükşehir Belediyesi adına çocuklara hediye verdi.
İki takım arasındaki maç Başkan Güven’in başlama vuruşuyla başladı. Dostluk ve kardeşlik adı altında oynanan maçın ardından Başkan Güven, çocuklarla günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.
Plaket takdimi ve madalya töreninin ardından etkinlik son buldu.

HBB-BASIN-YAYIN-11JPG HBB-BASIN-YAYIN-7JPG HBB-BASIN-YAYIN-6JPG HBB-BASIN-YAYIN-5JPG HBB-BASIN-YAYIN-1JPG

Önceki İçerikENGELLİLER DERNEĞİNDEN BAŞKAN TOKSOY’A SÜPRİZ ZİYARET
Sonraki İçerik3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ