Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı deniz ve sahil temizliği çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Son günlerde Hatay genelinde devam eden kuvvetli rüzgarla tekrar çöp dolan deniz ve sahiller sürekli çalışma ile eski kirli görüntüsüne bürünmeden müdahale ediliyor.

2 deniz temizleme teknesinin yanı sıra 50 kişinin yürüttüğü çalışmalar Samandağ Çevlik ve Meydan Köyü sahillerinden sonra Dörtyol, Payas, Erzin ve Arsuz sahillerinde de sonuç vermiş durumda. Kirliliğin çok fazla olduğu yerlerde çöp ve dalgalarla kıyıya taşınan taşlar traktörler vasıtasıyla çalışan plaj temizleme makineleri ile temizleniyor.

Özelikle Arsuz sahilinde denize girmeyi neredeyse imkansız kılan taşlar büyük ölçüde temizlenmiş durumda. Dört ayrı ilçede de esnaf ve halk Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen ve başarıya ulaşan çalışmaları memnuniyetle karşılıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ahmet Dolgun 1 Haziran’da başlayıp sezon sonuna kadar devam edecek çalışmalara ara vermeden devam edildiğini ve tüm çalışmaların Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesinin imkanlarıyla sürdüğünü belirtti. Duyarlı olma çağrısını bir kez daha tekrar eden Dolgun vatandaşlara ve esnafa çöp ve atıklarını çöp kutuları ve belirlenen yerlere atmaları konusunda hassasiyet istedi.

Devam eden çalışmalarda ise sadece son bir hafta için de rüzgar nedeniyle deniz ve sahillerimizden tonlarca çöp ve atık çıkarılmış durumda. Çalışmalar ise önümüzde ki günlerde de devam edecek.

HBB-BASIN-YAYIN-1JPG HBB-BASIN-YAYIN-2JPG HBB-BASIN-YAYIN-3JPG HBB-BASIN-YAYIN-4JPG

1 YORUM

  1. SAHİLLERDEKİ PLAJLARDA ÇÖP KONTEYNERLERİ YOK VEYA YETERSİZ OLDUĞUNDAN ÖZELLİKLE HAFTA SONU DENİZE GİRMEK İÇİN GELENLER YİYECEK V.B. ARTIKLARINI PLAJLARDA BIRAKIP GİTMEKTEDİRLER.YAZ MEVSİMİ BOYUNCA ÇÖP KONTEYNERİ YERLEŞTİRİLMESİ VE HER GÜN BOŞALTILMASI DAHA TEMİZ BİR SAHİLE KAVUŞMAMIZI SAĞLAYACAKTIR.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

nine + 3 =