Sanayi Sitesi genel kurulunda Açıkgöz Güven tazeledi

İskenderun Küçük Sanayi Sitesi Yönetim kurulu başkanı İbrahim Açıkgöz güven tazeledi. Sanayi Aşevinde düzenlenen genel kurula İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Esnaf Oda başkanları, dernek yönetim kurulu üyeleri ve sanayi esnafları katıldı. Genel kurulda ilk olarak söz alan İskenderun Kaymakamı H:Hasan Özyiğit, Esnafın toplumun omurgaları olduğunu belirterek, “İskenderun sanayi sitesinde de 5 bine yakın insanımız ekmek yiyor, burada çalışan istihdama katkı veren girişimci esnaflarımızı da yürekten kutlamak istiyorum. Artık İskenderun Sanayi sitesinin daha geniş ve daha modern bir yere ihtiyacı vardır.

Bu bağlamda gerek Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız, gerekse sanayi sitesi kooperatif başkanımızın özverili gayretleri ile önemli mesafeler alındı. Genel kurulunuzun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi. İskenderun Küçük Sanayi Sitesi Yapı kooperatifi Başkanı İbrahim Açıkgöz ise, “Yeni sanayi sitemizin taşınması için yapılan çalışmalarda önemli adımlar atıldı, burada esnafımızın bize güvenmelerini bekliyoruz. Kesin üye sayımızın belirlemesi için çalışmalar yapılmaktadır. Üyelik hükümlerini yerine getirmeyen üyelerimizin kayıtları silinecektir. Bu yüzden yıl sonuna kadar üyelerimizin yükümlülüklerini yerine getirmelerini istiyoruz. Kesin üye sayısı belirlendikten sonra arsa konusunda üyelerimizin talepleri alınacaktır. Üyelerimizin bu kooperatifimize sahip çıkmasını bekliyoruz.

Sağolsun yeni sanayi sitemiz için atılan adımlarda Ticaret Odamızı çok önemli katkıları vardır. Şu an Ankara’dan Milli Emlak’dan gelecek yazıları bekliyoruz. En kısa zamanda çalışmalara başlanacaktır. Yeterki birlik olalım, kooperatifimize sahip çıkalım” dedi. İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise. “İskenderun’un bir çok sorunlarını çözen, insanlara iş kapısı kazandıran esnaflarımız için yeni sanayi sitesi yeri için girişimler yapılıyor. Bu konuda bizlerde İTSO olarak gerek bakanlık gerekse bürokrasi nezdinde girişimlerimiz oluyor. Yeni sanayi Sitesi yaklaşık 800 dönüm gibi bir alana tekabül ediyor.

Temenni ediyorum yeni sanayi sitesinin imarı ile, yapımı ve geniş alanı ile çok amaçlı, çok içerikli ve modern tesislerimiz bölgemiz ekonomisine daha çağdaş hizmet vereceği kanısındayım. İskenderun’a değer verecek olan istihdam kazandıracak olan bu yerin ve genel kurulunuzun hayırlı olmasını temenni ediyorum. Dilek temenniler, kooperatifin genel giderlerinin okunmasını ardından İskenderun Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatif Başkanı İbrahim Açık göz yeniden başkan seçilirken, genel kurul şu isimlerden oluştu :
Mehmet Zorla, Vecih Altun, Cemil Bilgin, Hasib Yılıdırım, Fuat Yetimoğlu ve İbrahim Parmaksız.Denetim Kurulu ise; Mehmet Fatih Kandilli, Josef Hurioğlu ve Salih Cücük den oluştu.

SANAYİ AŞEVİ GENEL KURULU (8) SANAYİ AŞEVİ GENEL KURULU (3) SANAYİ AŞEVİ GENEL KURULU (2) SANAYİ AŞEVİ GENEL KURULU (7) SANAYİ AŞEVİ GENEL KURULU (6) SANAYİ AŞEVİ GENEL KURULU (1) SANAYİ AŞEVİ GENEL KURULU (5) SANAYİ AŞEVİ GENEL KURULU (4)

 

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here