Sağlıksız ürün satan işyerlerine yönelik denetimler devam ediyor

İskenderun Belediyesine bağlı Zabıta Ekipleri, sağlıksız ürün satan işyerlerine yönelik denetimlerini sürdürüyor. Zabıta ekipleri, Muradiye Mahallesi 238 sokakda faaliyet gösteren bir markette son kullanma tarihi geçmiş, bozulmuş, çürümüş, ancak son kullanma tarihi değiştirilerek satışa sunulmuş çok sayıda gıda maddesi ele geçirdi.

İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler bir ihbar üzerine markete yönelik yaptığı denetimde son kullanma tarihi geçmiş veya bozuk, küflenmiş gıda maddelerine el koydu. Zabıta ekiplerince yapılan incelemede, tarihi geçmiş ve bozuk ürünler tutanaklara yazılarak belediye araçlarına yüklendi, zabıta karakoluna götürüldü. İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Uçucu yaptığı açıklamasında;” zabıta müdürlüğümüze gelen tüm ihbarları anında değerlendirmeye alıyoruz. Ekiplerimizin incelemesinde markette çok sayıda ve çeşitli ürünlerde bulunan özellikle gıda maddeleri bozuk ve sağlıksız olarak ele geçirildi.

Bu ürünlerin halka satılması durumunda vatandaşı ciddi oranda zehirleyebilirdi. Satışa sunulan ürünlerin son kullanım tarihi geçmiş veya bozulmuş ürünler. İşletme hakkında gerekli yasal işlemlerimizi yaptık. Bu hususta denetimlerimiz devam edecek. Bu şehirde kimsenin sağlığı ile oynanmasına izin vermeyeceğiz”dedi.

SAĞLIKSIZ GIDA SATIŞI 1 SAĞLIKSIZ GIDA SATIŞI 2 SAĞLIKSIZ GIDA SATIŞI 3 SAĞLIKSIZ GIDA SATIŞI 4

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here