Arsuz 1. Bahar Şenliği İlkay Akkaya’nın verdiği muhteşem bir konserle son buldu

Arsuz 1. Bahar Şenliği, İlkay Akkaya’nın verdiği muhteşem bir konserle son buldu

Keşke her gün bayram olsa!

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha tarafından iki bahar bayramı arasında ilk kez düzenlenen ve 14 gün süren Arsuz 1. Bahar Şenliği, özgün müziğin sevilen sanatçısı İlkay Akaya konseri ile son buldu. Sportif, sanatsal, kültürel ve çeşitli eğlencelerle dolu dolu geçen şenliğin finalinde ünlü sanatçı İlkay Akaya, soğuk havaya rağmen festival alanını dolduran Arsuzluların enerjisiyle unutulmaz bir geceye imza attı.

Arsuz Gözcüler Sahili’nde düzenlenen konsere, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ve eşi Selda Culha, CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ve eşi Suzan Dudu, CHP Hatay Milletvekili Adayları Hilmi Yarayıcı ve Riyat Kırmızıoğlu, Arsuz Emniyet Müdürü Hacı Osman Akçakoca, CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve binlerce Arsuzlu katıldı.

Bölgenin sevilen sesi Şair Fuat İnan’ın söylediği şarkılarla eğlenceye başlayan Arsuzlular, daha sonra İlkay Akkaya’nın sevilen şarkılarına hiç yorulmadan eşlik ederek, coşku dolu bir akşam yaşadı.

“Değerlerimizi yaşatacağız”

Gecenin açılış konuşmasını yapan Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, “Belediyemizin düzenlemiş olduğu Arsuz 1. Bahar Şenliği’nin finaline hepiniz hoş geldiniz. Arapça tiyatro, Arapça müzik ziyafetleri, futbol ve satranç turnuvaları ile konferanslar düzenlediğimiz şenlik etkinliklerimizi bugün İlkay Akkaya konseri ile noktalıyoruz. Ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de farklı isimlerle bahar bayramları kutluyoruz. 30 Mart Yumurta Bayramı(Ğid Sabatağş) ile 14 Nisan Bahar Bayramı (Evvel Nisan) arasında ilçemizde bir de Paskalya Bayramı’nı kutladık. 30 Mart Yumurta Bayramı şenliğimiz için başlangıç, 14 Nisan Bayramı ise bitiş tarihi oldu. Bu kültürel değerlerimizi bir sonraki kuşağa doğru aktarmak, var olan kardeşlik ve barışı daha da perçinlemek hedefindeyiz” derken, geceye katılan herkese teşekkür etti.

“Ülkemizde her gün bayram olsun”

‘Mevlam Birçok Dert Vermiş’ isimli şarkıyla konsere start veren Akkaya, gecede verdiği sosyal mesajlarla ve anlattığı anılarıyla izleyenlerden büyük alkış alırken, sevilen eski ve yeni şarkılarından oluşan geniş bir repertuarla Arsuzlular’a mükemmel bir müzik ziyafeti sundu.

Daha önce Hatay’da Evvel Temmuz Festivali için konser verdiğini, Arsuz’da da Evvel Nisan Bahar Bayramı’nı kutlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyleyen Akkaya, “Sizlerle birlikte olmak, baharı sizlerle karşılamak sözcüklerle anlatılamayacak bir duygu. 30 Mart Yumurta Bayramınız, Evvel Nisan Bayramınız ve Paskalya Bayramınız kutlu olsun. Ülkemizde her gün bayram olsun inşallah” derken, TBMM’ye girecek olan milletvekili adaylarından da Vicdani Red Yasası’nın kabul edilmesi için çalışmalar yapmalarını istedi.

Yumurtalar bu kez sahnede tokuşturuldu

Yapılan konuşmaların ardından, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ile sevilen sanatçı İlkay Akaya sahnede Bahar Bayramı’nın geleneğini bozmayarak yumurta tokuşturdu. Renkli görüntülerin oluştuğu konserde, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha Akkaya’nın elindeki yumurtayı kırdı. Yaklaşık 2 saati aşkın süren konserini, CHP Hatay Milletvekili 1. Sıra Adayı Hilmi Yarayıcı ile birlikte “Çavbella” şarkısını söyleyerek tamamlayan İlkay Akkaya, konser sonunda ayakta alkışlandı.

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, ünlü sanatçı İlkay Akkay’a ile konsere destek veren Şair Fuat İnan’a, Asi Medya Organizasyon Sahibi Ali Sabahoğlu’na ve Halk Bankası İskenderun Şube Müdürlüğü adına müşteri temsilcisi Mustafa Doğru’ya plaket ve çiçek takdim etti.

IMG_0025 IMG_0125--- IMG_0145 IMG_0172 IMG_0277--1 IMG_0286 IMG_0307 IMG_0327 IMG_0363 IMG_0380 IMG_0432 IMG_0493-2 IMG_9941

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here